„Mám se dobře,“ odpovídá každému na otázky, jak to s ním dnes vypadá, Atanda Muri Sanni, jak se tento Nigerijec jmenuje celým jménem. Večerka prý funguje tak jako dřív, jen je tu méně prostoru než v Raisově ulici.

Začátkem roku ale nevěděl, kde mu hlava stojí. Sotva čtyři měsíce od podepsání nájemní smlouvy dostal zčistajasna výpověď. Jenže nikdo nečekal, co to rozproudí. Jeho známý, Roman Goltch připravil petici. Vzápětí se o případu informoval Ústecký deník.

Důvodem k výpovědi měli být švábi a vagabundi, kteří si prý u Sanniho kupovali pivo a potom dělali nepořádek v parčíku a chodili močit do průchodu na dvůr bloku domů.

Místo večerky je dnes kadeřnictví, ale podle Střekovanů to s opilci lepší není. „Kupují si to pivo jen jinde. Jak je trochu teplo, hned jsou v parku a dělají neplechu,“ popsala to Jana Doušová.

Postupně na podporu Sanniho vznikl web a také skupina na sociální síti Facebook, k níž se připojilo celkem 2190 lidí, mezi nimi i Jaroslav Achab Haidler, ředitel Činoherního studia.

„Sanni dnes podniká o pár metrů dál, jestli si pomohly domovnice, to se uvidí, a pokud byli švábi odjinud, tak se v té opuštěné provozovně nerušeně množí. Otázkou zůstává, kam budou chodit lemtalové,“ shrnul.

Výsledkem poprasku byly nové prostory pro večerku. Jak se na kauzu dívá dnes Goltch, iniciátor petice? „Sanni je spokojený. Jsem rád.“

Měla petice pro Sanniho smysl? Hlasujte!