O jejich osudu bude podle mluvčí ústeckého magistrátu Ivany Solničkové rozhodnuto do měsíce. „Úředníci stavebního odboru v těchto dnech zkoumají předložené materiály, které pan Oulický dodal koncem listopadu. Pakliže dokumenty obsahují vše, co úředníci požadovali, do měsíce rozhodnou,“ uvedla Solničková.

Kancelář ombudsmana v minulosti opakovaně kritizovala ústecký magistrát za zbytečné prodlužování řízení ohledně staveb.

„Není možné několik let vyčkávat. Navíc v případě, že stavby vyrostly bez potřebného stavebního povolení a bez souhlasu CHKO,“ řekla mluvčí kanceláře ombudsmana Iva Hrazdílková.

Patrik Oulický se měl do rozporu se stavebním zákonem dostat tím, že bez povolení stavebního úřadu a dalších orgánů státní správy, včetně správy CHKO, si nezákonně postavil na svém pozemku opěrné zdi, cestu, nebo bazén. Na nelegální stavby upozornili stavební úřady pracovníci Chráněné krajinné oblasti České Středohoří.

„Terénní úpravy vnáší do krajinného rázu cizorodé prvky a nutno zdůraznit, že krajinný ráz je jedním z chráněných fenoménů na území CHKO,“ řekla pro Deník vedoucí správy CHKO Markéta Peřinová. Sám Patrik Oulický s novináři nekomunikuje.

Původně se kauzou staveb Patrika Oulického v chráněné krajinné oblasti v Moravanech zabýval stavební úřad v Trmicích. Na jeho postup si ovšem Oulický postěžoval na ústeckém krajském úřadě. Ten celý případ loni na jaře předal do Ústí.

Ombudsman upozornil, že odebrání kauzy Trmicím bylo neoprávněné. Kraj tak měl učinit v rozporu se správním řádem a v rozporu s principy dobré správy. K odebrání záležitosti trmickému úřadu nebyl podle ochránce jakýkoliv důvod.