Víc než 10 800 podpisů už obsahuje internetová petice na podporu ústeckého divadla. Více než tisíc podpisů už je ale i na petici papírové.

Lidem se nelíbí, že město se chce zbavit ústeckého divadla a převést ho na kraj. Jenže ani Ústecký kraj nemá o ústecký skvost zájem.

Papírovou petici, která je „mladší sestřičkou“ té internetové, mohli návštěvníci divadla podepsat například v sobotu, při derniéře slavné Popelky. „Už tu máme přes tisíc podpisů,“ hlásila před představením Eva Frýdlová z marketingového oddělení Severočeského divadla opery a baletu.

Jen před začátkem představení přitom lidé podepsali další dva podpisové archy. „Člověk sem chodí padesát let a teď nám to tu zavřou?“ divila se jedna z podepisujících.

Papírovou petici v divadle podepsali i Ilona Jarešová a Karel Helcl. „Bylo by dobře, kdyby divadlo zůstalo zachováno. Je tu dobrý soubor a bylo by škoda, kdyby musel skončit a s ním i ústecká kultura,“ shodli se.

Celou situaci sledujeme!
Kompletní souhrn článků k problematice ústeckého divadla najdete kliknutím sem
nebo zadáním adresy usteckydenik.cz/nebertenamdivadlo.

Ředitele divadla Tomáše Šimerdu zájem o divadlo těší. „Podpora je úžasná, mám z toho radost. Je pěkné, že divadlo podporují i lidé, kteří sem mnohdy často nechodí,“ radoval se ředitel. Zároveň ale musel podotknout, že žádný oficiální závěr zatím petice nemá.

Ústečané za své divadlo bojují i na internetu. Internetová petice sice nemá takový význam jako ta papírová. Lidé ale mohou alespoň vyjádřit podporu a ještě připojit vzkaz ústeckým zastupitelům.

Například Ústečan Vladislav Šimic zastupitelům vzkázal: „Koukám, že vedení města jede stále ve stejných kolejích. Předhánějí se, kdo vymyslí větší pitomost. Dříve to byl plán hliníkárny v TONASU, pak sjezdovka v tubusu na Střížáku. Když to nevyšlo, tak aspoň pustí automobilovou dopravu do centra, zastaví kdejakou zelenou plochu parkovištěm nebo obludným obchodním domem. A ty, vnímavý občane, obklopený betonem, uteč do svého paneláku! A teď by chtěli zrušit kulturní instituci nadregionálního významu?! Měli by se nechat vyšetřit, zda jsou svéprávní.“

Bojíte se o budoucnost ústeckého divadla? Hlasujte zde: Neberte nám divadlo, hlásá petice Ústečanů!

Nebertenamdivadlo.cz: Podporu k zachování uměleckých souborů ústeckého divadla vyjádřilo na internetu už téměř jedenáct tisíc lidí. Víc než tisíc lidí už podepsalo oficiální petici v samotném divadle. Tu je možné podepisovat při představeních.