Hlavními rozdíly je klid a křik. „Markétka je taková samotářka, vystačí si delší dobu sama a usíná bez brečení. Barborka je více hysterka. Má to asi po mně,“ dodala maminka s úsměvem.

Markétka s Barborkou jsou od sebe coby osmiměsíční miminka k nerozeznání. Rodiče však ví, jak je odlišit. „Barborka má velké oči. Na Markétku zase můžu prozradit, že je čilejší. Začala lézt jako první,“ dodala Markéta Stejskalová.

Nejoblíbenější hračky pro tyto holčičky jsou typické pro každé batole. „Nejvíce je zajímá dálkové ovládání od televize, mobilní telefony nebo klávesnice od počítače. O tu se holky dokáží přetahovat. Také si dlouho vyhrají se zubními kartáčky,“ doplnila maminka.

Barborka a Markétka jsou druhými dvojčaty, která představujeme v rámci seriálu Ústecká dvojčata, který vychází z připravovaného charitativního kalendáře. Na jeho vzniku se podílely Radka Gabrielová a Alexandra Rajdlová a fotograf Petr Berounský, který zdarma nafotil všechny fotografie.

Výtěžek z kalendáře půjde na léčbu dětí na hematologicko–onkologickém oddělení v ústecké nemocnici. Kalendář se bude křtít 11. prosince v 17.00 hodin v kavárně Café In v obchodním centru Forum. Ke koupi bude také na stejném místě.Cena pro vítěze!

Postupně vám každé úterý představíme všech třináct nafocených dvojčat. Následně budete moct hlasovat o nejsympatičtější dvojčata Ústecka.
Vítězové dostanou poukaz od fotografa Petra Berounského na profesionální focení v hodnotě 2000 korun zdarma!

Dvojčátka Markétka a Barborka.