Sestřičky se na porodnici divily a říkaly, že něco takového už dlouho neviděly,“ říká maminka Václava Vinická.

Holky chtějí mít všechno stejné a když vyrazí na nákupy, zkouší si oblečení jen jedna a druhá hodnotí.

„Někdy je s nimi nakupování humorné. Hlavně pro prodavačky, já už jsem si zvykla. Jedna si oblékne šaty a druhá to zhodnotí a řekne, to nám bude slušet. Také si vzájemně hlídají, aby měly všechno stejné,“ uvedla maminka.

Tatínkem dvojčat je Roman Vinický a kromě Aničky a Káti má doma ještě o dva roky starší dceru Elišku. „Dvojčata u mě ani u manžela nikdy v rodině nebyla. Jsme první,“ prozradila Václava Vinická.

Z holek se stávají pomalu mladé slečny, 31. května oslaví jedenáct let. „Mají i stejný vkus, co se kluků týká. Obyčejně se jim líbí jeden chlapec dohromady,“ řekla maminka.

I když mají holky všechno stejné, přece jen se jeden výrazný rozdíl mezi nimi najde. „Jediné v čem se od sebe významně liší, je, že jedna hraje na klavír a druhá na kytaru,“ dodala k dvojčatům závěrem maminka Václava Vinická.

Kateřina a Anna jsou sedmými dvojčaty, jež představujeme v rámci seriálu Ústecká dvojčata, který vychází z charitativního kalendáře pro ústeckou Dětskou kliniku. Na vzniku se podílely Radka Gabrielová a Alexandra Rajdlová. Také fotograf Petr Berounský, který zdarma nafotil snímky.

Výtěžek z kalendáře jde na léčbu dětí na hematologicko–onkologickém oddělení.
Kalendář stojí čtyři sta korun a je k mání jak v Cafe In, tak také v prodejnách knihkupectví Beran.

Cena pro vítěze!

Postupně vám každé úterý představíme všech třináct nafocených dvojčat. Následně budete moct hlasovat o nejsympatičtější dvojčata Ústecka.
Vítězové dostanou poukaz od fotografa Petra Berounského na profesionální focení v hodnotě 2000 korun zdarma!