„Když se narodili, tak byli úplně k nerozeznání. Erikovi jsme museli nechat dát ve třech měsících náušnici,“ řekla maminka.

Kluci jsou odmalička hyperaktivní. „Začali chodit už v deseti měsících. Od pěti let je vedeme s manželem ke sportu. Hrají tenis, jezdí na kole a lyžují. Hráli také aktivně hokej,“ uvedla maminka.

Jak u jednovaječných dvojčat bývá, stejní podobou, ale povahou jiní. Na Erika s Danem to platí přesně. „Erik je takový více do světa a umí se o sebe postarat. Dan je uzavřenější,“ prozradila k povahám kluků Eva Zatloukalová.

Oba navštěvují Základní školu Elišky Krásnohorské. „Baví je počítače a 3D videa. Jsou v devítce. Teď přemýšlíme, na jakou školu dál půjdou. V květnu oslaví kluci šestnáctiny,“ říká maminka.

Čím jsou starší, tím se chtějí od sebe lišit. „Chodí každý jinak oblékaný. Mají rozdílný vkus a už je nebaví být pořád stejní,“ dodala závěrem Eva Zatloukalová.

Erik a Dan jsou osmými dvojčaty, jež představujeme v rámci seriálu Ústecká dvojčata, který vychází z charitativního kalendáře pro ústeckou Dětskou kliniku.

Na vzniku se podílely Radka Gabrielová a Alexandra Rajdlová a fotograf Petr Berounský. Výtěžek jde na léčbu dětí na hematologicko–onkologickém oddělení. Kalendář stojí 400 Kč a je k mání v Cafe In a knihkupectví Beran.

Cena pro vítěze!

Postupně vám každé úterý představíme všech třináct nafocených dvojčat. Následně budete moct hlasovat o nejsympatičtější dvojčata Ústecka.
Vítězové dostanou poukaz od fotografa Petra Berounského na profesionální focení v hodnotě 2000 korun zdarma!