ČTĚTE: Informovali jsme zde!

Ve fotogalerii se podívejte, jaký byl původní plán na rekonstrukci stadionu!

Jde o licenci

„Jsem si vědom toho, že další osud našeho fotbalového klubu hodně závisí na penězích,“ uvedl primátor Mandík. „Protože má město vážný zájem o zachování nejvyšší fotbalové soutěže, přišel jsem s řešením, které by nás i přes špatnou finanční kondici příliš nezatížilo.“

Bez stadionu, vyhovujícího normám fotbalového svazu, tu ústecký klub nebude moci hrát ani druhou ligu.

Jiří Dušek, funkcionář ústeckého fotbalového klubu, k tomu řekl, že je samozřejmě šťastný, když takové zprávy slyší. „Všichni jsme touto aktivitou nadšení, ale stále ještě se nezačalo stavět a už to tu bylo vícekrát,“ uvedl Dušek.

„Také licence na ligu se vydává v květnu a dokud nebude tato licence prodloužena na další rok, tak si nemůžeme být ničím jistí.“

Primátor prý nově připravenou variantu dostavby stadionu předloží na příštím zasedání ústecké městské rady. Ta se sejde 27. ledna.

„Věřím, že tuto variantu městští radní schválí, a my tak jasně dáme najevo, že nám záleží nejenom na nejvyšší fotbalové soutěži, ale také na atletice a fotbalové mládeži,“ dodal Mandík.

Jak má stavba vypadat? V první etapě chce město začít stavět střední část tribuny, kde se také bude nacházet zázemí stadionu. To znamená šatny, rehabilitace, posilovna, také kancelářské prostory nebo technické zázemí.

V dalších patrech pak prostory pro diváky, VIP lóže, řídící místnost a další. Celková kapacita má být na 811 diváků.

„V tuto chvíli nemáme k dispozici přesné informace k navrhovanému řešení. Možná varianta je ve stádiu návrhu a bude velmi důležité rozhodnutí Rady města,“ uvedla ústecká mluvčí Ivana Solničková.

Podle ní má ale projektový tým k dispozici cenově přijatelné návrhy druhé etapy, která bude zahrnovat prodloužení boků tribun, dále položení takzvaného vyhřívaného trávníku. Připraveno je i stavební povolení na osvětlení fotbalového stadionu.

A co na to Ústečáci? Například Martin Kříž to na sociální síti Facebook komentoval nepříznivě. „Jasně, jen tak dál! Park, lanovka a fotbal. Nač nám bude funkční protipovodňová vana, opravené silnice, prostě služby, na které ty své daně dáváme? Raději potěšíme minoritu, která potřebuje sebrat i ty drobné, které zbyly a jednou týdně (možná) se půjde podívat na to, jak ti naši hoši zase prohráli.“

Naopak Ruda Vošahlík mu tu oponuje. „Jsme krajské město. Co je špatného mít nejvyšší soutěž v nejpopulárnějším sportu?“