„Kolaudace proběhla úspěšně, nyní čekáme na vydání kolaudačního souhlasu. Prodejna Tesco by podle našich informací měla otevřít koncem ledna. Obchodní jednotku jsme již společnosti předali,“ informovala mluvčí investorské firmy CPI Michaela Winklerová.

I když je celý areál stále ještě obehnán plotem a stavbaři dosud pracují na terénních úpravách, Tesco již v Moskevské ulici instalovalo reklamní ceduli s informací, že zde zahájí prodej 27. ledna v 8.00 hodin.

Mluvčí Tesca Eva Karasová ale přesný termín nepotvrdila, uvedla jen, že otevření plánují přibližně na přelomu ledna a února.

Ústečany v této souvislosti také zajímá, co město udělá s komunikací mezi novou stavbou a Hraničářem.

„Je strašně zničená, samá díra. Teď, když tál sníh, byly plné vody, kterou auta rozstřikovala na kolemjdoucí. Chodí tudy hodně lidí a bude chodit ještě víc, až se tu otevřou obchody a hotel. To městu nevadí, že má v centru takovou hrůzu? Doufám, že ji dá do pořádku, vždyť je to ostuda,“ zlobí se Ústečanka Jana Nejedlá.

Město se brání, že komunikace navazující na stavbu ještě od stavebníka nepřevzalo. Přejímka podle Ivany Solničkové z tiskového oddělení ústeckého magistrátu proběhne v příštích dnech, pokud to dovolí počasí.

„Poškození komunikací budeme požadovat opravit od investora,“ dodal náměstek primátora Jan Řeřicha.
Stavba CPI City Center trvala zhruba půldruhého roku, investora přišla bezmála na tři čtvrtě miliardy korun.

Se zprovozněním dalších částí komplexu, hotelu, kancelářských prostor a ostatních obchodů a služeb CPI počítá v dubnu.