Pamatujete si ještě, kdy před Hraničářem byla jen díra?
Od začátku stavby jsme pro vás vše sledovali a pořizovali fotografie!

VŠE NAJDETE ZDE!

CPI Group nepostaví v Ústí nad Labem parkovací dům, který městu slíbila před třemi lety.

Podle něj to firmě, jež ročně vykazuje stamilionové zisky a skupuje lukrativní nemovitosti po celém Česku, neumožňuje finanční situace. Radní již odsouhlasili, že od ní město funkci stavebníka převezme.

Parkovací dům u hotelu Vladimir si město od CPI vymínilo před tím, než začala stavět svůj komplex s hotelem a obchodními i administrativními prostory vedle dnes již bývalého kina Hraničář.

Tehdejším radním se totiž nelíbilo, že v něm plánuje jen 160 podzemních stání. Výsledkem pak byla dohoda obou stran, že firma ve svém komplexu prostory pro parkování sice nerozšíří, ale za to o kousek dál vybuduje parkovací dům s dalšími 200 místy.

Zatímco ale objekty u Hraničáře už jsou hotové, u Vladimiru se dosud nekoplo. „Parkovací dům v plánu stále je, realizace se ale bude odvíjet od dohody s městem a potřeb obyvatel,“ mlžila ještě začátkem tohoto týdne její mluvčí Michaela Winklerová.

Město ale nakonec přiznalo barvu, CPI slíbený objekt k parkování nepostaví. „CPI požádala město, vzhledem k situaci na realitním trhu, o převzetí funkce stavebníka,“ uvedla Ivana Solničková z tiskového oddělení ústeckého magistrátu.

Radní tomuto požadavku vyhověli už loni v prosinci. Podle Solničkové to neznamená, že město postaví parkovací dům samo, stane se jen držitelem stavebního povolení.

„Což mu umožňuje například jeho přenos na jiného soukromého investora, pokud by se objevil,“ vysvětlila.
„To je nehoráznost. Koalice (ČSSD, ODS, SZSP) upřednostňuje zájmy soukromé firmy před zájmy Ústí a Ústečanů,“ zlobila se opoziční městská zastupitelka Karola Haasová (TOP 09).

Tím spíše, že jde o firmu, jež žádnou vstřícnost vůči městu a jeho obyvatelům neprojevuje, naopak.

„Vlastní tady velké procento bytů, které neudržuje, ale zato z nich chce vybírat nekřesťanské nájemné. To ovšem město netrápí, místo toho kope raději za CPI,“ kritizovala Haasová.

Ústečan Jiří Dvořák řekl, že u této firmy se už nediví ničemu. „Ale divím se přístupu města, jak jim jde pořád na ruku. Proč asi?“ ptá se.

Město se brání, že je vše v pořádku, počet parkovacích míst v komplexu CPI vyhovuje normě. A na parkovacím domu prý přestal trvat, protože se změnila situace, přišla finanční krize.

„CPI pak vážně uvažovalo, že nezahájí ani stavbu svého komplexu. I přesto se nám podařilo s ní dohodnout a stavba byla realizována. Díky tomu nemáme v centru hlubokou díru,“ chválí se město.

Podle něj pak finanční situace ale již CPI neumožnila postavit parkovací dům. Ale předá prý městu k němu bezplatně stavební dokumentaci včetně platných povolení, takže na tom vlastně vydělá. „Díky vstřícnosti CPI tak je město vlastníkem kompletních podkladů pro výstavbu parkovacího domu a tím také garantem příchodu opravdu solidního investora,“ míní Solničková.

Motoristé z centra Ústí její optimismus nesdílejí. „S parkovacím domem se můžeme rozloučit,“ jsou přesvědčeni.