Patnáct tisíc obyvatel Krásného Března si bude muset pro nedoručenou poštu jezdit do města. Pošta Ústí nad Labem 7 bude totiž od začátku února zavřená.

„Důvodem pro dočasné uzavření této pošty jsou nevyhovující prostory a špatný technický stav budovy,“ uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová.
Kdy otevře Česká pošta v Krásném Březně pobočku novou, zatím nechce nikdo odhadnout. Někteří z obyvatel Krásného Března tak celou věc považují za hloupý žert.

„Rád bych znal tvůrce tohoto nevšedního způsobu zkvalitnění služeb České pošty. Pokud bych chtěl jako on žertovat, tak bych mu navrhl, aby po dobu uzavření pobočky, byla přeprava v MHD v úseku Prior - Kino Hraničář bezplatná, aby si dosavadní zákazníci krásnobřezenské pošty mohli vyřizovat své zásilky,“ reagoval na zprávu Petr Brázda.

Mluvčí České pošty ale upozorňuje, že o žert se rozhodně nejedná. V létě minulého roku se v budově porouchal výtah, kterým byla uskutečňována veškerá výměna poštovního materiálu. Pracovníci pošty proto začali používat výtah náhradní, i ten ale přestal fungovat, a tak jsou nyní nuceni poštovní materiál ručně nosit po schodech.

„Zaměstnanci pošty takhle denně odnosí přibližně sedm set kilogramů dopisů a poštovních balíků,“ vysvětlila Selicharová. O nutných opravách a údržbě pošta s majitelem objektu podle jejích informací nesčetněkrát jednala, ale vždy bez jakékoli odezvy.

Fakta a čísla
Pošta Ústí n. L. 7 je umístěna v centru Krásného Března ve druhém poschodí starého obchodního komplexu.
Pobočka zaměstnává celkem dvacet lidí, má devět doručovatelů a deset přepážek.
Poštovní pobočka obsluhuje přibližně patnáct tisíc obyvatel, tedy přibližně šest tisíc domácností.

Celou záležitost už Česká pošta projednala i s úřadem neštěmického městského obvodu, pod který Krásné Březno územně spadá.

Starostka neštěmického obvodu Miloslava Válková jednání s Českou poštou potvrdila.

„Lidé teď budou muset jezdit na hlavní poštu do města nebo na Předmostí, ale Česká pošta už našla prostory v obchodním centru, které je hned vedle současné pošty,“ uvedla Válková.

„Na chvíli to obyvatele Krásného Března omezí, ale poté budou mít aspoň poštu bezbariérovou,“ věří starostka. Vedení pošty prý zatím nemůže odhadnout termín otevření nové pobočky, podle starostky by se tak mělo stát do půl roku.

Česká pošta již také informuje své klienty prostřednictvím letáků. „V letáku je uvedena informace, že jednáme s novými pronajímateli. V současnosti probíhají intenzivní jednání o přestěhování této pošty do obchodního centra,“ dodala Selicharová.