„Jsou určitě víc po mně než po manželovi. Jsou také na mně, jako na matce, docela závislé,“ pokračuje ve vyprávění maminka.

Tatínkem dvojčátek je Martin Kabele.

„Nikdy u nás v rodinách dvojčata nebyla. Kateřina a Karolína byly počaty přirozenou cestou,“ řekla Ilona Kabelová.

Jedna je snědší, druhá bleďoučká

Holky jsou od malička lehce k rozeznání. „Karolínka je od narození snědší, Kačenka je taková bleďoučká. I po narození byla Kačenka menší, ale teď Karolínku předběhla,“ dodala.

Dvojčata Kabelových oslaví za dva týdny čtvrté narozeniny. „Rády malují vodovkami. Také chodíme plavat. To je baví,“ pokračuje maminka.
Karolínka s Kačenkou musí mít všechno stejné.

„Když jdeme nakupovat oblečení, musíme to kupovat dvakrát. Jen odstínem barvy se někdy liší. Také hračky musí mít stejné,“ prozradila.

U Kabelů mají doma celkem čtyři děti. „Karolínka s Kačenkou mají ještě dva starší bratry, Michala a Martina. Jsou jejich kopie,“ řekla závěrem Ilona Kabelová.

Karolína a Kateřina jsou devátými dvojčaty, která představujeme v rámci seriálu Ústecká dvojčata, jenž vychází z charitativního kalendáře pro ústeckou Dětskou kliniku.

Na vzniku se podílely Radka Gabrielová a Alexandra Rajdlová. Všechna dvojčata zdarma do kalendáře nafotografoval Petr Berounský.

Výtěžek z prodeje kalendáře jde na léčbu dětí na hematologicko–onkologickém oddělení. Kalendář stojí 400 Kč a je
k mání v Cafe In a knihkupectví Beran.

Cena pro vítěze!

Postupně vám každé úterý představíme všech třináct nafocených dvojčat. Následně budete moct hlasovat o nejsympatičtější dvojčata Ústecka.
Vítězové dostanou poukaz od fotografa Petra Berounského na profesionální focení v hodnotě 2000 korun zdarma!