FOTOGALERII ZE STAVBY PROTIPOVODŇOVÉ STĚNY NAJDETE ZDE!

„O postavení a také demontáži protipovodňové stěny rozhoduje povodňová komise města Ústí nad Labem podle aktuální a předpokládané povodňové aktivity,“ uvedl Miroslav Štrácha, ředitel městských služeb, které mají protipovodňovou stěnu na starosti.

Podle slov mluvčí města Ivany Solničkové komise čeká na další předpověď počasí. „Vyčkáváme na předpověď hydrometeorologů. Není vyloučeno, že Labe může za pár dní znovu stoupnout a stěna by se stavěla znovu,“ řekla Solničková.

Stěna je v době složení uskladněná v prostorách skladů Setuzy a její každé postavení přijde město téměř na čtvrt milionu korun. „Náklady spojené s postavením a rozebráním stěny činí 240 tisíc korun. Potřeba je šedesát až osmdesát lidí, kteří jsou rozděleni do několika pracovních skupin,“ dodal Štráchal.

Na Střekovském nábřeží střeží proti odcizení a poškození protipovodňovou stěnu, která je dlouhá 981 metrů, strážníci městské policie. „Přišli nějací Romové a ptali se hlídky, jestli si můžou potěžkat ty klece, ve kterých nákladní auta přivezla jednotlivé díly mobilní stěny. Raději je strážníci proto nechali svézt na jedno místo a zajistili,“ řekl ředitel městské policie Pavel Bakule.

Protipovodňovou stěnu postavili dobrovolní hasiči zhruba jeden metr a ta je schopna ochránit spolu s valem Střekovské nábřeží až do výšky hladiny řeky Labe devět metrů.