„Studium tady se mi líbilo, hlavně přednášky. Zajímavé byly také skleníky,“ popisoval své zážitky na univerzitě jedenáctiletý Ústečan Firněk.

Normálně zasedá do lavice šesté třídy, na dětské univerzitě se mu ale líbilo víc. „Ani to nebylo moc náročné. Dával jsem pozor, takže jsem se příliš učit nemusel,“ hodnotil studium Ústečan.

Včerejší promoce na Teen age univerzity (TAU) byla druhou, kterou Univerzita J. E. Purkyně pořádala. Od loňského roku navíc zájem o TAU vzrostl, takže diplom a index z rukou rektorky Ivy Ritschelové převzalo 61 dětí. Pro Ritschelovou to byla poslední promoce v roli rektorky.

„Jsem ráda, že mou poslední promocí v této pozici je právě TAU, protože jak si tuto generaci vychováme, takovou budeme mít budoucnost,“ pronesla při promoci rektorka.

Děti studium absolvovaly jako volný cyklus přednášek, dílen, her a terénního pozorování. Samy si mohly vybrat témata, která je nejvíce zajímala.

Navštěvovat mohly i nové kurzy – Co se z pohádek nedozvíme aneb život šlechticů a šlechtičen, Kouzla a magie ve středověku a Nebe hřmělo a země se třásla.