„Šla jsem z nákupu a najednou jsem ležela a nemohla se hnout,“ vyprávěla s bolestí důchodkyně. Uklouzla na ulici SNP na Skřivánku. „Nejhorší jsou ty bílý pruhy vyznačující přechod,“ postěžoval si její soused. „Město se vůbec neobtěžuje to ošetřit, abychom po tom mohli chodit,“ dodal.

Paradoxem je, že ústecký magistrát vydával před páteční ledovkou výstrahu již ve středu. Ale že by sám na to zareagoval a silnice posypal? To znát nebylo.

Vedoucí odboru dopravy Dalibor Dařílek se brání, že město nechalo chodníky a silnice před ledovkou ošetřit. „Myslím si, že jsme během dne všechny komunikace ošetřili, aby byly schůdné,“ řekl Dařílek.

Kvůli nepříznivému počasí a kluzkým chodníkům mají plné ruce práce lékaři úrazové ambulance Emergency Masarykovy nemocnice. „Zaznamenáváme úrazy kotníků a různé druhy zlomenin,“ uvedl sloužící lékař.

Podle slov primářky Emergency Jany Bednářové je nárůst pacientů se zraněními na kluzkých chodnících zhruba desetiprocentní.

„Úrazy po pádech zaznamenáváme po celý rok, takže v době námrazy na chodnících nejde o nic zase tolik výjimečného,“ řekla Jana Bednářová.
Jednou z pacientek, které musel lékař zasádrovat ruku kvůli zlomenině, je seniorka Marie Volfová.

„Upadla jsem na neuklizených schodech. Skončilo to pro mě nepříjemnou zlomeninou,“ uvedla Volfová.
„Do nemocnice mě musela přivést vnučka. Sama bych to těžko zvládla,“ dodala seniorka.

Během dne museli dopravní policisté na Ústecku řešit několik nehod.

„Řidiči by měli být v dalších dnech opatrní. Přes den stoupají teploty k nule a v noci klesají pod bod mrazu. To, co přes den stačí rozmrznout, v noci opět přimrzne,“ řekl Radek Tomšů z hydrometeorologického ústavu na Kočkově.