„Prasátko jsme dostali od sponzora, který je myslivcem. Něco takového máme v tombole poprvé . A myslím, že se někteří účastníci plesu spíše děsili, aby ho nevyhráli zrovna oni,“ smála se ředitelka Anna Pivová.

Naštěstí los padl na nejsprávnějšího člověka. Majitelem výherního lístečku byl Vladimír Srbek, bývalý mistr kuchař. V minulosti šéfoval i kuchařům v ústecké chemičce, dodnes vzpomíná, že vařili 3,5 tisíce obědů.

Poradit si s půlmetrákovým prasetem bude proti tomu pro něj hračka. Zvláště když kamarádi slíbili, že ho v tom samotného nenechají a pomohou mu.

„Co z něj uděláme? Všechno možné, určitě taky guláš. Přijít si ochutnat může každý, kdo bude chtít. Pro všechny toho bude dost,“ ujišťoval výherce. A když už byl v centru pozornosti přítomných, zahájil taneční rej, k prvnímu tanci vyzval ředitelku.

„Je to prima, za chvíli se to dostane do tempa. Zábavy jsou tady často a dobré,“ pochvaloval si další senior Miloslav Kortus. Sám si prý žádnou ujít nenechá.
Nechyběl ani nejstarší Ústečan Antonín Kovář, loni v létě oslavil narozeniny už postotřetí.

„Včera mu nebylo moc dobře, bolela ho záda. Ale jak dneska slyšel muziku, hned se chystal, ples si nemohl nechat ujít,“ prozradila jeho dcera Eva Urbánková.

Při živé muzice se bavili dobře všichni, kdo netancoval, tak si alespoň zazpíval. „Líbí se mi to, člověk přijde na jiné myšlenky,“ řekla Růžena Bartůňková. Už dvakrát prodělala mrtvici, ale snaží se nemoci nepodléhat.

Ředitelka poznamenala, že je důležité, aby se senioři neuzavírali do sebe. Zábavné akce domov pořádá pomalu každý měsíc, tou příští bude v únoru maškarní bál.