„Pokud tam mají být nějaké důležité informace, byla bych radši, kdyby je město umístilo na své webové stránky. Ty by ovšem bylo třeba zpřehlednit,“ myslí si Ústečanka Pavlína Králová.

Starosta Zubrnic je ale rád, že o vesnici, známé skanzenem a muzeální železnicí, bude ve světě slyšet zase o něco víc. „Každé zviditelnění obce je jednoznačně plus,“ řekl k tomu starosta. TV Ústí totiž slibuje i reportáže z obcí.

„Již nyní můžu prozradit, že vyjíždět budeme i na Telnici, do Zubrnic nebo na naše zámky. Naše vysílání ale přinese i vážnější témata, jako například hned v prvním týdnu reportáž z ústecké nemocnice,“ uvedl Marek Del Maschio, ředitel společnosti Metropolnet, která bude televizi provozovat.

„Naším záměrem je zprostředkovat reálný pohled na události v Ústí. Samozřejmě se také zaměříme na aktuální dění kolem nás, přineseme ale i trochu jiný pohled na sport, zajímavé osobnosti či kulturní události,“ upřesnil ředitel společnosti.

TV Ústí najdou zájemci na internetových stránkách tv-usti.cz. Součástí 20ti minutového vysílání bude také soutěž o zajímavé ceny, úsměvný pohled na dění ve městě nebo anketa.

Dvacetiminutové bloky přinesou také rubriku Radíme Vám a svůj prostor bude mít městská policie. „První reportáž nás zavede mezi bezdomovce, v té další se zaměříme na autovraky. Určitě je i zajímavá znělka nové televize, která se již brzy objeví na velkoplošné obrazovce u divadla,“ pokračoval Del Maschio.

Týdenní bloky se budou aktuálně doplňovat o aktuální zpravodajství, kulturu či sport. Soutěž, anketa či rubrika Radíme Vám budou týdenní. Týdenní bude také recept na jídlo, které si každý může uvařit doma.

Na stránkách televize pak bude možné zhlédnout jednotlivě archivní reportáže. Autoři projektu si od toho slibují i zapojení diváků, a to nejen svými nápady, ale také třeba humornými videi.

ÚSTECKÁ INTERNETOVÁ TELEVIZE V BODECH

Televize začne vysílat 1. února.

Provozovat ji bude Metropolnet.

Vysílání budou dvacetiminutová.

Slibuje aktuální dění, reportáže z obcí, sport, kulturu, soutěže,…