„Vzhledem k tomu, že musí být provedeno nové měření hluku, a to včetně spuštěných vodotrysků, bude nutné počkat na jejich spuštění v sezoně,“ vysvětlil Řeřicha.

Zvonička nezvoní od té doby, co při zkušebním provozu úředníci zjistili, že odbíjení překračuje normu hluku o 10 decibelů! Přípustná hranice je 80 decibelů. Při zkušebním odbíjení bylo ovšem naměřeno devadesát decibelů. Jinými slovy, město má uprostřed atria zbytečnost za 411 tisíc korun! Přesně to si myslí i Ústečané.

„Byly to zbytečně vyhozené peníze. Místo té zvoničky mohli nechat vybudovat v atriu třeba nějakou prolézačku pro děti,“ rozčilovala se například Martina Prokopcová. „Když atrium navštíví k odpočinku mladá rodinka s dětmi, tak tu nic není pro děti,“ dodala.

Magistrát po nepříjemném debaklu s měřením hlučnosti měl snahu záležitost zlehčovat vysvětleními, že seřízení odbíjení je jen softwarovou záležitostí a ztlumí odbíjení co nejdříve tak, aby mohla být zvonička v provozu.

Od té doby se situace změnila, stejně jako prohlášení politiků. „V každém centru města jsou hodiny, které odbíjejí čas, město Ústí nic takového nemá. Projektant proto zahrnul do nově zrekonstruovaného atria zvoničku,“ pyšnil se náměstek Řeřicha při otvírání nového atria.

Dnes naopak náměstek Řeřicha rozhořčeně hrozí požadavky na náhradu škody. „V případě, že si spuštění zvoničky vyžádá finanční náklady, budeme je požadovat na projektantovi, který měl překročení hlukového limitu předpokládat,“ dodal.

Líbí se vám zvonička nového atria magistrátu? Hlasujte!