To ale neprošlo hlasováním.

„Je to průšvih, podnikatelské baroko, křížené se socialistickým realismem. Ta stavba bude naprosto zásadní zásah do panoramatu města,“ vysvětloval své postoje Páral. „Jakoby někdo chtěl stavět panelák na Pražském hradě, nebo na Vyšehradě. To snad musí poznat i naprostý laik.“

Páralově kolegyni z centrálního zastupitelstva, Karole Haasové (TOP 09), nejvíce vadí, že právě na tuto zásadní ústeckou dominantu investor nenechal vyhlásit architektonickou soutěž a že se k návrhům nemohli vyjádřit Ústečané.

„Naše zastupitelstvo se obrátí na zastupitelstvo města, aby se více zajímalo, co tu soukromé subjekty staví,“ uvedla Haasová.

„Co se pana Párala týká, mohu pouze říci, že nevím, od čeho bychom se měli distancovat, když to jako obvod nemáme ani šanci jak ovlivnit,“ dodala Haasová s tím, že primátor Vít Mandík slíbil, že bude na straně Ústečanů.

O primátoru Vítu Mandíkovi (ČSSD) Haasová mluvila, jelikož investor hotelu na Větruši, tedy firma Ekofin PC, patřívala právě jemu. Dnes je jednatelem společnosti Jiří Dušek, který Páralova slova okomentoval takto: „Dobrá, ať mi pan Páral vrátí peníze za projekt. Nebo nás může oslovit se svým návrhem a předvést se.“

Jan Tvrdík (ODS), starosta centrálního obvodu, k Páralovu požadavku uvedl, že jeho názory sice respektuje, ale že to je věc stavebního úřadu. „Jako obvod se k tomu ani nemáme co vyjadřovat,“ řekl Tvrdík. Na otázku, zda se jemu osobně návrh přístavby líbí, odpověděl, že ho neuráží. „Ale já samozřejmě nejsem architekt, ani odborník.

Návrhy hotelové přístavby zpracoval Archateliér 2000. Páral těmto architektům především vyčítá, že nemají žádné reference a ani se o nich nezmiňuje odborný tisk. Jiří Kallmünzer, předseda představenstva firmy se k tomu zatím nevyjádřil a ani včera odpoledne nepřijímal na mobilu hovory.