„Jako menší byly na sobě, jak už to u dvojčat bývá, dost citově vázané. Co se týká povah, tak se u nich mění. Ale celkově bych řekl, že jsou pohodové,“ řekl otec. Maminkou dvojčat je Petra Mužná.

„Holky jsou dvojvaječná dvojčata. Čím jsou starší, tím si jsou méně podobné. Kája je více do mého rodu a Katka zase do manželčina,“ dodal Vladimír Mužný.

Karolínka a Káťa studují na Gymnáziu dr. Václava Šmejkala. „Chodíme do II.A, každá sedíme na opačné straně třídy. Učitelé si nás ovšem někdy spletou. Kamarádi nás od sebe rozeznají. Máme je většinou společné,“ prozradila Kateřina.

Dvojčata ráda čtou knihy a také si napíší nějaký ten vlastní příběh. „Mezi naše nejoblíbenější činnosti patří čtení. Líbí se nám takové ty fantazijní příběhy. Také si občas napíšeme nějaký svůj vlastní příběh,“ dodala usměvavá mladá brunetka.

Ačkoliv děvčata studují na jednom gymnáziu a chodí do jedné třídy, v životě by chtěla každá vykonávat jinou profesi. „Sestra by chtěla po gymnáziu studovat psychologii, která ji baví. Já bych zase chtěla být právničkou,“ uvedla k dalším životním krokům dvojčat Katka.

Holky měly jako každé děti svou nejoblíbenější hračku. Ovšem, jak by každý u dívek čekal panenky, byl by na omylu. „Když jsme byly malé, tak si vzpomínám, že jsme si rády hrály s malým vlčákem.,“ dodala závěrem slečna s modrozelenýma očima.

Karolína a Kateřina jsou posledními třináctými dvojčaty, jež představujeme v rámci seriálu Ústecká dvojčata, který vychází z charitativního kalendáře pro Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice. Na vzniku se podílely Radka Gabrielová a Alexandra Rajdlová. Také fotograf Petr Berounský, který zdarma nafotil snímky.

Výtěžek z kalendáře jde na léčbu dětí na hematologicko–onkologickém oddělení. Kalendář stojí čtyři sta korun a je k dostání jak v Cafe in, tak také v prodejnách knihkupectví Beran.

Cena pro vítěze!

Postupně vám každé úterý představíme všech třináct nafocených dvojčat. Následně budete moct hlasovat o nejsympatičtější dvojčata Ústecka.
Vítězové dostanou poukaz od fotografa Petra Berounského na profesionální focení v hodnotě 2000 korun zdarma!