Ústecký primátor Vít Mandík (ČSSD) úspěšně pokračuje ve stavbě němé barikády. Dveře primátorského křídla ve třetím patře magistrátu se s novým vedením města uzavřely.

„Vzhledem k tomu, kdo je primátorem, mě to ani neudivuje,“ komentovala to zastupitelka Liběna Dobrovolná (TOP09).

„Pan Mandík na mě působí, že nemá moc přístup k lidem. Není komunikativní,“ řekla Dobrovolná s tím, že jiný důvod uzamčení dveří ji nenapadá.

„Nevím o tom, že by tam například hrozilo nějaké nebezpečí,“ dodala zastupitelka.

ČTĚTE TAKÉ: Kdo je Vít Mandík?

O pravém důvodu uzamčených dveří můžeme ale jen spekulovat, protože město se k otázce nijak nevyjádřilo. Dle mluvčí magistrátu Ivany Solničkové na to nikdo neměl čas z důvodu zasedání rady města.

Ústečané si ale o opatření myslí své. „Mezi lidmi primátora moc vidět není, tak se asi bál, aby se na něj lidé nechodili dívat jako na nějakou raritu,“ smála se Ústečanka Kateřina Plosková. „Asi bych za ním na magistrát stejně nešla, ale schovávat se před občany svého města nevidím jako nejlepší prezentaci,“ dodala.

Bývalý ústecký primátor Jan Kubata říká, že nezná důvod uzamčení primátorského křídla. Připomněl ale, že za něj byly dveře vždy otevřené.

„Lidé mohli kdykoli přijít . Na druhou stranu ale sám pamatuji občana města, který přišel při jednání s primátorem položit nůž na stůl. Bezpečnostní opatření se dnes zpřísňují všude,“ uvedl Kubata, který nyní působí jako náměstek ministra spravedlnosti. HLASUJTE: Primátor vymýšlí, jak na stadion, chce stavět

Zastupitel Pavel Vodseďálek (KSČM) tvrdí, že se primátor tímto před lidmi neuzavřel. „Je tam zvonek, takže dovnitř se lidé bez problému dostanou. Každá veřejná budova by měla být pod ochranou, aby tam každý nechodil, jak se mu zachce,“ myslí si Vodseďálek. Redaktor Deníku ale včera ráno zvonil na sekretariát primátora marně. V minulosti přitom dveře bývaly permanentně otevřené.

Komunikace vázne

Podle Kubaty ale nějaký důvod zamčené dveře mít musí. Stejně jako výhradně písemná komunikace, kterou vedení města vyžaduje po novinářích. „To bych nerad komentoval, ale můj styl práce to nebyl. Je to nový styl, který se dal očekávat s novým vedením města,“ dodal bývalý ústecký primátor.
Podívejte na fotogalerii ze zvolení Víta Mandíka na post primátora

Další opatření

Opevnění budovy magistrátu zamčením dveří ve třetím patře ale zřejmě nekončí. Vedení města chystá další opatření.

„V současné době se připravuje pouze modernizace hlavního vstupu do budovy magistrátu, která by kromě vizuálního zlepšení měla přinést snadnější a rychlejší orientaci všech klientů,“ uvedla již dříve Solničková.