Každému, kdo si dovolí parkovat víc než hodinu, nebo zaparkovat v noci, hrozí odtah.

„Je to nestydatost. Viděl jsem, že tu chodí sekuriťák, který dává lidem za stěrače lístečky s časem příjezdu. Moc jsem to ale nepochopil, protože cedule s upozorněním na hrozící odtah je schovaná tak, že skoro není vidět,“ divil se novému zákazu parkování jeden z nakupujících Ústečanů. Podle toho platí nové opatření přibližně dva týdny.

Není kde parkovat

Ještě víc ale situace pobouřila obyvatele přilehlých sídlišť. „Kolem domu nemám prakticky žádnou možnost zaparkovat, obzvlášť, když přijedu pozdě odpoledne nebo večer,“ řekl k tomu Karel Štěpánek, který bydlí na sídlišti jen kousek od obchodu.

„Občas jsem to parkoviště využíval, protože mi to přišlo lepší, než postavit auto někam na trávník, jak to dnes mnoho lidí dělá. Teď ale vůbec nevím, jak budu parkování řešit,“ posteskl si Ústečan.

Vyjádření Lidlu se redakci získat nepodařilo, mluvčí společnosti Sandra Kipeťová tři dny nezvedá telefon a neodpovídá na e–maily.

Josef Macík, starosta Severní Terasy, kam Stříbrníky patří, měl větší štěstí a říká, že obvod se společností o řešení jedná. „Parkoviště u obchodu je soukromé a jeho vlastník, pokud neporušuje zákon, má právo dát si tam klidně závoru a vybírat parkovné,“ řekl k tomu Macík. „Společnost Lidl jsme ale oslovili a o dalším postupu s ní budeme ještě diskutovat,“ dodal starosta.

Brání zásobování

Podle Macíka musela společnost k tomuto kroku přistoupit proto, že řidiči u Lidlu parkovali natolik nezodpovědně, že znemožňovali společnosti svůj obchod zásobovat. „Kamion se tam v nočních hodinách nemohl otočit a tudíž auta bránila zásobování,“ tlumočil vysvětlení Lidlu starosta Severní Terasy.

Společnost by tak problém mohla vyřešit omezeným parkováním jen v části plochy, na které by se kamion mohl otočit. Veškeré podrobnosti budou ale předmětem dalších jednání.

Obvod nemá peníze

Obvod si je špatné parkovací situace vědom, výstavba parkoviště je v plánu. Chybí ale peníze a investor.

„Pokud víte o investorovi, který by mohl na výstavbu parkoviště dát šedesát až osmdesát milionů korun, byla by situace jiná,“ dodal starosta Macík s tím, že Severní Terasa na výstavbu parkoviště finance jednoduše nemá.

Máte, kde u svého bytu parkovat? Hlasujte!