„Já myslela, že se nejprve dozvíme o výběrovém řízení a o tom, kolik by to mělo stát. Snad to nechtějí zase dělat za našimi zády,“ vyjádřila své obavy třeba Miroslava Pavlíková.

Nakonec se však ukázalo, že Ústí tu žádné stavební úpravy neprovádí, i když se sportoviště částečně týkají. Alespoň tedy podle Ivany Solničkové, která za něj prozatím mluví.

„Investorem těchto stavebních úprav je společnost ČEZ,“ řekla Solničková.

„Začátkem února začala unifikace kabelového vedení vysokého napětí z 10 kV na 22 KV, mezi trafostanicemi Tesla a Hoření. Měníme 1100 metrů kabelového vedení a celkově nás práce vyjdou na 2,38 milionu korun,“ upřesnila Soňa Holingerová, mluvčí ČEZ pro Severní Čechy.

„Provádí tu rekonstrukci kabelového vedení vysokého napětí, je prováděna v předstihu před akcí Sektorové centrum – výstavba sportovní infrastruktury kvůli uvolnění staveniště pro efektivnější koordinaci prací na stavbě,“ dodala Solničková.

Sektorové centrum, před revolucí takřka dokončené a po revoluci proměněné v ruinu, strhla společnost AZ Sanace, jíž Ústí nad Labem zakázkou za 83 milionů korun pověřilo. Stalo se tak v říjnu roku 2009.

Co všechno by tu místo něj mělo být? Hokejbalové a dopravní hřiště. In–line dráha, prostor pro míčové hry a další. O vyhlášení výběrového řízení rozhodne městská rada 24. února a sice formou užšího podlimitního řízení.

Kontrolní rozpočet, vypracovaný projektantem předpokládá předběžné náklady na 53 milionů korun, s DPH s tím, že by konečná cena měla vyplynout z výběrového řízení.

Na projekt sportoviště stejně jako na demolici sektorového centra přispěje Ústí z drtivé části Evropská unie v rámci integrovaného plánu rozvoje, takzvaného IPRM. Město by ze svého rozpočtu mělo hradit 7,5 % nákladů. Pokud se neobjeví nějaké nepředpokládané komplikace, začne stavba nového sportoviště v červnu tohoto roku.

Toto téma jedním klikem!
Vše o minulosti, současnosti, ale i blézké budoucnosti
bývalého Sektorového centra a budoucího sportoviště najdete na adrese:
usteckydenik.cz/sektorovecentrum

Stavba ovšem měla už dávno začít. Součástí sportovního areálu je i lávka přes velmi rušnou silnici v Krušnohorské ulici,“ vysvětlil to před časem Jan Řeřicha, náměstek ústeckého primátora.

„Protože tudy ale vedou trolejbusové troleje, museli jsme zažádat o povolení ke stavbě i drážní úřad.“ Jak dál uvedl Řeřicha, město nečekalo, že bude muset žádat o vyjádření drážní úřad. „Na začátku jsme s lávkou nepočítali.“

Stavba by tak měla být dokončena až příští rok, někdy v dubnu.

Přivítáte nové sportoviště místo Sektorového centra? Hlasujte!