Ostatní využily možnosti pokračovat v dosavadní smlouvě, kterou uzavřelo město právě s AVE.

Více peněz

S letoškem se systém údržby zeleně ve městě změnil. Po vlně stížností Ústečanů na nepořádek vrátil magistrát po třech letech tuto činnost do kompetence obvodních radnic. A také na ni město obvodům přidělilo dvojnásobek peněz, 40 milionů korun. Jejich rozdělení schválili městští zastupitelé tento týden.

Ústecká AVE, která pro město v uplynulých letech tuto činnost zajišťovala, dosud ale neví, s jakým objemem zakázek z toho může počítat. „O plánu údržby s obvody teprve vyjednáváme, máme dojednány první práce s centrálním obvodem a Neštěmicemi,“ řekl jednatel AVE Petr Hrdlička s tím, že už nyní začali s prořezem keřů.

Přiznal ale, že za situace, kdy již v dubnu začne největší práce, sekání trávy, a oni stále nevědí, co, kde všude a za kolik budou dělat, už jsou trochu nervozní. „Musíme se připravit a nezbývá než improvizovat,“ řekl. PROSINEC 2010: Na Ústecku propustila firma AVE třináct lidí

Změny zatím ne

Starosta centrálního obvodu Jan Tvrdík řekl, že radnice v centru zatím bude spolupracovat jen s AVE.

„Určitě ale objednáme více sečí, 3 jako dosud jsou na frekventovaných místech málo, my počítáme s 5. A když bude třeba, přiobjednáme další. V méně frekventovaných lokalitách pak chceme sekat alespoň dvakrát. Také úklid listí bude pravidelný,“ slíbil Tvrdík.

Podobně mluvila i starostka Neštěmic Miloslava Válková. Rovněž tento obvod pro letošek dodavatele změnit neplánuje. A ani Střekov. „Bylo na to málo času, už je třeba začít dělat,“ uvedl místostarosta Střekova Václav Křeček.

Volání po konkurenci

Ústečané se ale obávají, že pokud bude vše dál dělat jen jedna firma, údržba se nezlepší. „Myslel jsem, že jich radnice najmou více. Bez konkurence se nic nezmění,“ prorokoval třeba David Kopecký.

Radnice však ujišťují, že si kvalitu prací ohlídají a když nebudou spokojeny, přistoupí ke změně. Soutěž zatím vypsala jen Severní Terasa. Což ale neznamená automaticky změnu dodavatele, může ji vyhrát i ten dosavadní.