Jejich úterní dvouhodinový protest způsobil na německých železnicích značné komplikace a zpozdil i některé mezinárodní vlaky směřující do Česka. Vlaky mezi Českem a Německem budou mít zpoždění i dnes.

Práci znovu přerušili jak strojvůdci německé státní železniční společnosti Deutsche Bahn (DB), tak šesti jejích největších soukromých konkurentů. Výjimkou jsou strojvůdci berlínské městské dráhy, která spadá pod DB. GDL si chce protestními akcemi vymoci jednotné mzdové a pracovní podmínky pro zhruba 26.000 strojvůdců z téměř všech německých železničních společností.

České dráhy již oznámily, že se stávka dotkne vlaku EuroCity Vindobona z Hamburku přes Prahu do Vídně. Spoj bude na příjezdu do ČR opožděný o 180 minut. Naopak EC Hungaria z Berlína do Prahy a Budapešti má do ČR přijet včas.

O možném zpoždění spoje EC Jan Jesenius z Hamburku do Budapešti neměl dopravce informace. Vlaky Alois Negrelli a Johannes Brahms ve směru do Německa by měly minimálně do Drážďan přijet podle jízdního řádu.

"Cestujícím v úseku Děčín - Praha - Brno - Břeclav doporučujeme využít vnitrostátní spoje a sledovat aktuální informace o opatřeních a včasnosti jízdy vlaků na www.cd.cz/mimoradnosti a www.cd.cz/mapa," doplnil mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Dnešní stávka by podle GDL měla nejvíce postihnout západoněmecký region Porýní a Pomohaní a města Stuttgart s Hamburkem. Pokud si výstražnými protesty nevymohou ústupky, jsou prý strojvůdci odhodláni i k časově neomezené stávce.