Doufají, že v příštích dnech bude lyžařů na horách dostatek, protože jsou jarní prázdniny a všude jsou velmi dobré lyžařské podmínky.

Hodně lidé přijelo hlavně v sobotu do krkonošského Harrachova. Konalo se zde dobývání obřího sněhového hradu za účasti skupin historického šermu. Podle náčelníka místní lanovky Milana Goče mnoho z nich nebyli lyžaři. Na sjezdovkách podle něho bylo každý den zhruba 3000 lidí.

Podobnou návštěvnost hlásí i Rokytnice nad Jizerou. Mluvčí střediska Renata Žalská řekla, že z Krkonoš odjelo mnoho zahraničních hostů, nyní jsou zde prý Češi na jarních prázdninách. Dodala, že lyžařů jezdí stále mnoho, ale mnozí z nich nezůstávají celý den. Kupují si jen jízdenky na několik hodin a šetří peníze.

Ve středisku Telnice na Ústecku podle vedoucího střediska Jindřicha Holingera byla průměrná návštěvnost, ačkoli zde na rozdíl od nižších poloh nebyla inverze a znečištěné ovzduší. Sněhu je podle něho na sjezdovkách silná vrstva, protože mrazy umožnily vyrobit dostatek umělého sněhu.

Středisko se chystá na nápor lyžařů během jarních prázdnin na Ústecku a na sobotní závody Telnický rohlík. Zde se chtějí organizátoři pokusit překonat český rekord v počtů účastníků závodů v obřím slalomu.

Na horách museli během víkendu zasahovat i záchranáři. Ošetřovali hlavně běžné zlomeniny. V sobotu se na Liberecku vážně zranila mladá snowboardistka. Podle mluvčí libereckých záchranářů Lenky Markovičové narazila do stromu a má vážná zranění hlavy a hrudníku.