„Rozhodnutím představenstva společnosti Metropolnet je s účinností od 1. března 2011 uzavřen internet pro veřejnost s občerstvením, takzvaný M – Point v přízemí budovy Špalíček,“ sdělil Del Maschio.

„Se zaměstnanci zajišťujícími jeho provoz byly uzavřeny dohody o ukončení pracovněprávního vztahu. Důvodem jeho zrušení byla nerentabilita jeho provozu,“ dodal s tím, že řádově tak budou ušetřeny statisíce korun ročně.

Jeden ze zaměstnanců Metropolnetu, který kvůli obavám z předčasné ztráty zaměstnání chce zůstat v anonymitě, k tomu „neoficiálně“ dodal, že nakonec budou propuštěni všichni. Už teď prý postupně externí firmy přebírají formou outsourcingu služby, jež Metropolnet pro Ústí poskytuje.

„Město o tom prý ví. Ovšem až nastane kolaps na úřadech, tak se to provalí a to bude průšvih i když se asi zamete pod koberec, jak to ostatně bývá pravidlem,“ uvedl zaměstnanec, jehož jméno má redakce k dispozici.

To ovšem Del Maschio nepotvrdil. „Vyjma drobných organizačních změn za účelem zvýšení efektivnosti a úspor, neplánujeme další propouštění zaměstnanců,“ uvedl k tomu s tím, že Metropolnet bude činnosti, které pro město zajišťuje, zajišťovat i nadále.

Městské služby tvoří 90 procent činnosti Metropolnetu a jsou pro něj jako pro městskou akciovku prioritou. V současnosti městská akciovka poskytuje IT služby zhruba 50 organizacím a firmám. Poskytuje své služby městské policii, obvodním úřadům, magistrátu a zájemcům z řad soukromých firem.

V souvislosti s chystaným zrušením M – Pointu se opětovně objevily spekulace, že město se chystá tuto svou akciovku prodat. Dokonce si nechalo v minulosti auditovat majetek společnosti. Zvažovalo ale jen získání strategického partnera.

„V průběhu let 2007 a 2008 probíhaly některé přípravné práce s tím spojené,“ uvedl k tomu před dvěma lety tehdejší náměstek primátora Libor Turek. „Nezjišťovali jsme však ještě tržní hodnotu podniku.“

Přípravy prodeje ani dnes mluvčí města Solničková nepotvrdila. Stejně tak Del Maschio. „Není mi známo, osobně si myslím, že město prodej Metropolnetu nechystá.“