Krajský úřad Ústeckého kraje spustil svou vlastní internetovou televizi. Na adrese www.u-tv.cz slibuje možnost sledovat televizní spoty, které se týkají nejen samotného úřadu, ale také aktuálního dění v regionu.

„Webová televize U-TV.CZ je prvním vlastním médiem svého druhu, který Ústecký kraj provozuje. Vyšli jsme vstříc obyvatelům, kteří žádají stále více informací v co možná nejatraktivnější formě. A tou webová televize bezesporu je,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová.

Webová televize Ústeckého kraje má nyní šest samostatných kanálů, které se kromě dění v kraji a na krajském úřadě věnují například turisticky zajímavým lokalitám. Webová televize nabídne prostor také významným osobnostem kraje nebo firmám, které zde působí.

„Jedním z cílů tohoto projektu je nejen otevřít více úřad veřejnosti, ale také seznámit potenciální investory s naší strategií rozvoje kraje,“ dodala Vaňhová.

Obsah televize bude kraj aktualizovat několikrát měsíčně, vždy s ohledem na aktuální dění v kraji. Očekává se také, že v rámci U-TV budou zveřejňovány i spoty, které natočili obyvatelé kraje.

Nahrávat videa uživatelům dovoluje už i ústecká televize TV Ústí. „Všechna nahraná videa ale samozřejmě projdou redakcí, která zkontroluje, jestli se nejedná o nebezpečný či závadný obsah,“ slíbil výkonný ředitel Metropolnetu Marek Del Maschio.

Město versus kraj
Metropolnet spustil své vysílání 1. února. Dle slov jednoho ze zaměstnanců stálo zprovoznění TV Ústí 250 tisíc korun. Pro krajský úřad zajišťuje vysílání na zakázku externí společnost.

Krajská televize je podle Del Maschia pro tu městskou konkurence, ale občan by na tom měl jen vydělat. „Systémově to konkurence je, ale problém v tom nevidím. Pro občana je to jedině dobře,“ řekl ředitel společnosti.

Ústečané si na městskou televizi zatím pomalu zvykají, nedávno jim přibyla i možnost listovat v archivu vysílání. „Občas tam zabrousím, ale cíleně to nesleduji. Doufám, že krajská televize nabídne širší rozsah a ukáže mi třeba zajímavé tipy na výlet,“ doufá Ústečan Karel Sláma.

A podle Zdeňka Rytíře z odboru kanceláře hejtmanky to bude právě to, v čem se mohou obě televize doplňovat. „Ústecká televize řeší jen město, kdežto my máme záběr od Šluknova po Klášterec. Do budoucna se tak mohou obě televize doplňovat,“ věří Rytíř.