„Na prázdniny jsme nikam se sestrou nejeli. Zůstali jsme doma. Hlídá nás babička,“ svěřil se například jedenáctiletý Míša Plosek.

Děti, které nemohly vyrazit o prázdninách na hory, nemusí sedět doma. Pořádnou lyžovačku slibuje lyžařské středisko Zadní Telnice na Ústecku.

„Na sjezdovkách leží čtyřicet až šedesát centimetrů technického sněhu. Lyžařské tratě jsou také upravené. Děti do dvanácti let zaplatí za permanentku 600 korun. Starší děti a dospělé přijde na tisíc korun,“ lákal vedoucí střediska Jindřich Holinger.

Pro ty, co nelyžují a nechtějí prosedět celé prázdniny doma, si připravila program ústecká zoologická zahrada.

„Celých devět dní volna se mohou děti zapojit do akce věnované celoevropské kampani EAZA Ape Campaign na záchranu lidoopů a gibonů. Každý soutěžící obdrží v pokladně zoo tiket k zapisování odpovědí a výsledků. Trasa, kterou je třeba projít, je značená fáborky a začíná v dětském koutku u pavilonu orangutanů. Zakončena je v přízemí pavilonu exotária. Po odevzdání tiketu v pokladně čeká na každého soutěžícího drobný dárek,“ uvedla mluvčí zahrady Věra Vrabcová.

Dům dětí a mládeže si pro děti od 6 do 11 let připravil příměstský tábor se spoustou aktivit. „Kapacita tábora není ještě plně obsazena. Rodiče své ratolesti mohou přihlásit dodatečně. Není to ani limitované celým týdnem. Rodiče si sami mohou vybrat, který den k nám děti pošlou,“ dodal Jaroslav Černý z domu dětí.