Prý by se občas měl, obrazně řečeno, ukázat v okně magistrátu, či vylézt na balkon a zamávat shromážděným davům. Prostě by se měl přestat schovávat.

„Jestli je to slušný člověk nebo lump, to nevím, neznám ho. Ale, mě vůbec nezajímá, že pan Mandík nerad hovoří na veřejnosti. Tak to neměl brát. Jednou chtěl být primátorem, tak se podle toho musí umět chovat a přijmout veřejnou funkci do důsledků,“ říká například Luboš Novotný.

„Jestli na to nemá, tak ať jde od válu!“

Názory jeho kolegů ze zastupitelstva se různí, na druhou stranu dokonce ani opozice jej „šmahem“ neodsuzuje, coby neschopného. Třeba Pavel Boček (TOP 09).

„Po zhruba sto dnech je můj názor na pana Mandíka asi takový: Ano, je nevýrazný a čím dál tím víc si říkám, že do té funkce byl spíš natlačen, než že by to vysloveně chtěl dělat. Tím ale opravdu nechci hodnotit jeho další působení. Třeba se nakonec ukáže být dobrým primátorem,“ myslí si Boček.

Skutečně hodně příznivě pak Mandíka hodnotí levice, třeba zastupitelka Květoslava Čelišová (KSČM). „Abych se přiznala, já ho vnímám jako slušného člověka,“ řekla o něm. „Na první místo klade rozum, umí naslouchat, není arogantní, ani nepoužívá ostré lokty. Vítám jeho pravidelné schůzky se zastupiteli a snahu zajímat se o vše kolem komunální politiky,“ dodala s tím, že má jinak Mandík ztíženou pozici po dvacetiletém vládnutí pravice v Ústí.

V koalici, kde nelze příliš předpokládat kritické hlasy, zaznívá spíš střízlivé hodnocení. Například od náměstkyně primátora Heleny Kubcové (ODS). „Pan Mandík se, stejně jako já, stále rozkoukává, ale řekla bych, že vše probíhá tak, jak jsem předpokládala. Nic mě nepřekvapilo.“
Sám Mandík svých sto dní nehodnotil, telefon včera redakci vůbec nebral.