Dokonce jsme museli v seriálu, při kterém jsme představovali nové vedení měst a obcí, použít někoho jiného, jeho náměstkyni. Přitom otázky do rozhovoru jsme rozesílali s více jak měsíčním předstihem.

A byl na ně, na rozdíl od primátora krajské metropole, schopen odpovědět starosta i té nejmenší vesničky.

Nebo Otázky šéfredaktora? Pětkrát změněný termín. I to jsme, aby si čtenáři nemysleli, že je chceme ošidit, napsali. Političtí přátelé pana Mandíka, nebudu jmenovat, ale oni dobře vědí kdo, pak začali tvrdit, že pronásledujeme ČSSD a píšeme pro „tu modrou bandu.“

Lidově řečeno, kašlou na nás a pak pláčou nad svým mediálním obrazem.

Neštítí se nás při tom urážet v duchu přísloví: „Podle sebe soudím tebe!“ Jestli si ale myslí, že budeme donekonečna trpně čekat, až s námi budou chtít mluvit a ještě jim za to tleskat, tak jsou na omylu. I my totiž máme své povinnosti a musíme dělat to, co nám šéf přikáže.

Když mu už po páté musím říci, že nikdo nebyl schopen ani po měsíci za svého pana primátora sepsat pár vět, připadám si jako trouba. Takže, je mi líto.

Napíšu to natvrdo a bez rukaviček. Vybrečených sto dní hájení skončilo. Nejsme vaši nepřátelé, ty si z nás a dalších lidí děláte vy sami, svým chováním. Jste tam pro nás, občany, ne obráceně. Chceme odpovědi, protože máme právo se ptát, stejně tak jako naši čtenáři.

Mějte to, prosím, na paměti!

ČTĚTE TAKÉ:
Sto dní hájení nového primátora skončilo. Jak si Mandík vede?

ANKETA: Jak hodnotíte práci primátora od jeho zvolení?