„S myšlenkou věnovat peníze z tomboly a pomoci tak druhým, jsem přišel já. Spolužáci s tím souhlasili,“ řekl maturant Michal Bílec.

Student čtvrtého ročníku obchodní akademie je také členem Vodáckého turistického oddílu mládeže (VTOM), který pravidelně jezdí s dětmi na výlety.

Děti zatancovaly

„Děti z domova znám. Protože jsou to Střekováci a naše škola leží také na Střekově, byla volba jasná,“ dodal student.

Ředitelka Dětského domova Střekov Hana Melzerová byla nápadem studentů zaskočená. „Za tu dobu, co pracuji v dětském domově, nepamatuji, že by nám studenti věnovali výtěžek z maturitního plesu,“ řekla ředitelka.

„První informaci o tom, že studenti, kteří sami potřebují peníze, věnují nějakou částku na domov, jsem dostala po mailu loni na podzim. Říkala jsem si, že to snad není ani možné,“ dodala Melzerová.

Děti z dětského domova se chtěly studentům za dar odvděčit a připravily si na ples taneční vystoupení.

V rytmu Mexika

„Tanec děti nacvičovaly čtrnáct dní. Nesl se v rytmu Mexika, jako celý maturitní ples,“ uvedla vychovatelka Lenka Mašátová.

Na co deset tisíc od studentů v dětském domově v Truhlářově ulici využijí, ještě přesně neví. „Bude to určitě na některý z výjezdů. O tom, kam finanční dar přesně poputuje, rozhodne rada domova,“ dodala jeho ředitelka Hana Melzerová.