AUDIO GLOSY J. A. HAIDLERA NAJDETE ZDE

Proto, ale i vzhledem k osobě autora, který je ředitelem divadla, lze brát tyto glosy spíš jako pokus o umění než novinařinu. A tak je také nechávám většinou bez komentáře.

U posledního „pirátského dalekohledu“ ale udělám výjimku. Tentokrát byl totiž dalekohled piráta Haidlera, zástupce stejnojmenného politického subjektu, více zaostřený, než je obvyklé.

Musím konstatovat, že nevím nic o tom, že by na mě někdo v souvislosti s medializovaným problematickým nákupem přístrojů pro Krajskou zdravotní podal trestní oznámení. Nemám, ani jsem neměl, s jiným řízením ani přípravou jejich projektů nic společného. Naopak jako předseda subjektu, který na nákup poskytl dotace, stojím na opačné straně hřiště.

A proto jsem také do Krajské zdravotní posílal kontroly, sám podal podnět k šetření zakázek na nákup přístrojů k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, a také osobně spolupracuji s policií, která již delší dobu věc prošetřuje. Poskytovatel dotace, tedy Regionální rada a její úřad, udělal a kontroloval, co měl a při dalších auditech bude spolupracovat jak s Ministerstvem financí ČR, tak i s externími autorizovanými kontrolory či znalci.

Nemůžu ani předjímat, jak šetření nákupu přístrojů pro nemocnice v regionu dopadne. Každopádně bych ale požádal autora, aby svůj dalekohled lépe zaostřil, případně z jeho čočky utřel mediální šmouhy, které deformují skutečnost.

Jiří Šulc, předseda Regionální rady