Na půdě hasičského areálu je přivítal starosta Sboru dobrovolných hasičů Mojžíř - Jiří Hladík, 1.místostarosta ÚMO Neštěmice - Ing. Jaroslav Táborský, a zástupci Okresního sdružení Ústí nad Labem - starosta Tomáš Mikšovský a jeho náměstkyně za radu mládeže Martina Crháková.

Děti na vyznačené trase plnily na pěti stanovištích úkoly - určovaly z obrázků druhy ohniště, stromy dle listů a plodů a stopy zvířat žijících v naší přírodě, odhadovaly vzdálenost více míst a překonávaly lanovou lávku mezi stromy. Po splnění úkolů si děti musely samy připravit ohniště a v kotlíku uvařit oběd.

Pro letošek bylo vyhlášeno společné jídlo - bramboračka, jejíž chuť bodovala speciální kuchařská komise. V průběhu vaření některé děti tvořily plastiku z přírodních materiálů v okolí - pomocí trávy, klacíků a kamínků vytvořily úžasné čarodějnice či sluníčko, pomocí větví „křeslo pro hosta“.

Sraz se vydařil, a to díky pěknému počasí a zejména díky vedoucímu mladých hasičů v Mojžíři Ondřeji Daškovi a jeho týmu dobrovolných hasičů, kteří se postarali o perfektní organizaci, krásnou trasu v úpatí kopce „Kozák“ a podél zahrádek, zajištění dřeva a pěkného místa na ohniště.

Alena Flígrová, SDH Libouchec