Kdy tedy konečně začnou úřady s opravami? U silnic ve správě města to jasné zatím není.

Jak doslova uvedla Ivana Solničková, mluvčí ústeckého magistrátu, s opravami prý město začne hned, až budou příznivé klimatické podmínky. „Teploty výrazně nad nulou a bude k dispozici balená živičná směs, která se na opravy silnic používá.“

Co se peněz na opravy komunikací týká, prý budou v průběhu roku uvolněny dle potřeb, ale také podle aktuálních možností města.

„Rozsah oprav bude odpovídat finančním možnostem města. Přednostně budou opraveny vozovky, na nichž je provozována MHD,“ pokračovala Solničková.

Jinak tedy má zatím ústecký magistrát na opravy přibližně tři sta kilometrů silnic zhruba 3 miliony korun.

V Ústí ovšem jsou i silnice, jež má na starosti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i Ústecký kraj, například Krušnohorská, Sociální péče, Všebořická, Důlce.
Podle Magdaleny Hanáčkové, mluvčí kraje, v současné době úřad dokončuje přípravy plánu oprav na silnicích II. a III. třídy, kterých má v Ústeckém kraji 3 657 kilometrů. Plán však musí ještě schválit krajští radní.

„První návrh počítá s náklady ve výši 43 milionů korun, další peníze potom mohou být uvolněny v průběhu roku, pokud to rozpočet dovolí,“ řekla Hanáčková.

Nejviditelněji je v Ústí poničená Masarykova ulice, úsek od polikliniky, přes křižovatku, k okružní křižovatce Pražačka. Úsek je doslova díra na díře, odfrézované části vozovky také při jízdě na pohodlí nepřidají. Celkem je to 1,2 tisíce čtverečních metrů, jejichž oprava bude stát zhruba 800 tisíc korun.

„Provádění oprav v zimě není možné, protože to nedovolují klimatické podmínky a minimálně do poloviny března není v provozu žádná obalovna živičných směsí. Bez ní nelze opravovat,“ komentovala to Solničková.

Opravy silnic
Město spravuje 330 km silnic ve městě a má na údržbu předběžně 3 miliony korun
Správa a údržba silnic 3657 kilometrů silnic II. a III. třídy v Ústeckém kraji a předběžně plánuje za opravy silnic utratit 43 milionů korun