Jako na raftu v peřejích řeky si připadají řidiči osobních aut při jízdě Žižkovou ulicí. V pravých jízdních pruzích čtyřproudé silnice na ně číhá past v podobě vyjetých kolejí od přetížených kamionů.

„Když jedu Žižkovkou do Trmic, pokaždé teď raději v celém úseku od kruhového objezdu pod Větruší až po odbočku ke Globusu volím levý jízdní pruh,“ popisoval svou každodenní cestu do práce i zpět Ústečan Jiří Pokorný.

„Když totiž člověk v pravém jízdním pruhu neudrží stopu a dostane se do vyjetých kolejí, vždycky to auto rozkmitá ze strany na stranu. Nemíním si ničit čepy řízení, které na takhle zničené silnici dostávají zabrat,“ dodal.

Není sám, koho trápí stav silnice Žižkovy ulice. „Je to hrozné. O to horší, že deseti centimetrové koleje jsou tam už dlouho a nikoho z odpovědných to nepálí. Je mi jasné, že pokud nebude dokončena dálnice D8, tak Žižkovou ulicí budou proudit kolony kamionů a budou ji ničit dál. Ale přeci nemůžou čekat s opravou donekonečna,“ obrátil se na redakci Ústeckého deníku čtenář Tomáš Maškovský.

Podle něj hrozí i nebezpečí autonehody. „Kdyby nějaký silniční pirát do kolejí vlétl vysokou rychlostí, tak ho to rozhodí, dostane smyk a ohrozí ostatní účastníky silničního provozu,“ pokračoval v dopise čtenář.

Stejného názoru je Jan Pechout, odborník na bezpečnost silničního provozu. „Samozřejmě, že jsou vyjeté koleje nebezpečné. Osobní auta mají jiný rozchod kol než náklaďáky. Velké nebezpečí číhá za deště, kdy se v kolejích drží voda. Hrozí aquaplening, což je hodně nebezpečné. Já sám také jezdím v levém jízdním pruhu,“ řekl Pechout.

Silnici v Žižkově ulici II/ 613 má pod svými křídly Ústecký kraj. Podle vyjádření mluvčí Magdaleny Hanáčkové se lepšího stavu vozovky řidiči ale jen tak nedočkají.

„Plán oprav navrhuje a připravuje Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Momentálně se dokončuje první plán oprav komunikací po zimě, který by měl být předložen ke schválení radě na nejbližším březnovém zasedání. Oprava Žižkovy ulice však do něj není zařazena,“ uvedla Hanáčková. Podle ní jsou v kraji horší úseky, které je nutné opravit přednostně.

Nicméně připustila, že by se opravy Žižkovy ulice mohli ústečtí řidiči dočkat ještě letos.

„Připraven je i mnohem větší seznam oprav, které by se měly realizovat v případě nalezení dalších finančních prostředků. V tomto návrhu již Žižkova ulice zařazena je,“ ujistila Hanáčková.