„Vznikly nové sekce, jako například kalendář akcí nebo část pro turisty a podnikatele, nově je přehlednější také elektronická úřední deska,“ uvedl výčet toho nejdůležitějšího tajemník chabařovické radnice Vítězslav Vlček.

Město si webové stránky spravuje samo, ročně investuje částku okolo dvou tisíc korun na upgrade.

„Větší zásahy provádí dodavatelská firma bezplatně v rámci úpravy stránek,“ dodal tajemník. Jinak si obsahové plnění zajišťují v Chabařovicích sami.

Překlopení na novější verzi proběhlo úspěšně řádově během několika hodin. Stránky tak byly mimo provoz jen nepatrně krátkou dobu.

ČÍSLO DNE: 2000
Tolik korun investuje chabařovická radnice do obnovy a úpravy svých webových stránek www.chabarovice.cz. Menší aktualizace si zajišťuje úřad vlastními silami, a tedy bez finančních nákladů.

Jako závěr modernizace webových stránek by Městský úřad v Chabařovicích v budoucnu rád vytvořil virtuální prohlídku města a okolí a poskytl také jazykové mutace základního panelu v němčině a angličtině.

V minulém roce si webové stránky upravily i další obce a města na Ústecku. Jde například o Chuderov, Trmice nebo Homoli u Panny. I tady šlo o tisícikorunové zakázky.