Ty dostane každý člen domácnosti, který v ní žije, tedy i návštěvy nebo podnájemníci, kteří budou v době rozhodného okamžiku v domácnosti třeba jen přechodně.

Statistici pamatují i na majitele a uživatele bytů, kteří budou muset navíc vyplnit žlutý Bytový list a majitelé nebo správci domů ještě oranžový Domovní list.
Rozhodný okamžik

Roznáška formulářů skončí 25. března. Takzvaný rozhodný okamžik sčítání nastane o půlnoci z 25. na 26. března. Ve formuláři totiž budou muset být zapsané údaje, které jsou pro tento okamžik platné.

Od 26. března pak bude možné vyplněné formuláře odevzdávat. Letos budou mít lidé tři možnosti, jak dokumenty odevzdat.

V prvním případě jej mohou vyplnit a odeslat on-line na internetu, mohou je rovněž odevzdat do rukou sčítacího komisaře nebo odeslat statistickému úřadu na P. O. Box či zanechat na poště. Formuláře přitom bude možné odevzdat nejpozději do 14. dubna. O šest dní později ukončí činnost bezplatná telefonní linka na call centru, která je v provozu od 26. února.

Na předběžné výsledky si pak zájemci budou muset počkat do konce roku. Do prosince 2012 pak bude ČSÚ postupně zveřejňovat výsledky konečné.