„Běžte se podívat na Masarykovu ulici od pošty směrem do centra. Takový svinčík na chodníku to se jen tak nevidí,“ posteskla si Ústečanka Iva Vosáhlová.
Úklid komunikací ve městě má pod svými křídly magistrát města.

„Ročně za něj zaplatí pětačtyřicet milionů korun, z toho přijdou na úklid chodníků zhruba čtyři miliony. Úklid pro město zajišťuje firma AVE,“ uvedla mluvčí města Ivana Solničková.

ČTĚTE TAKÉ: Zelení odmítají, aby Ústí uklízela jen firma AVE

„Kontroly, zda jsou všechny komunikace uklizené, provádějí úředníci denně, včetně sobot a nedělí,“ dodala.

Další nespokojenou Ústečankou, kterou trápí nepořádek nejen na chodnících, ale také na travnatých plochách, je Lenka Bláhová. „Když se podíváte na některé keře v centru města nebo na trávníky, tak je zdobí igelitové tašky z marketů, sáčky nebo pet lahve,“ řekla smutně.

Podle slov mluvčí města, Ivany Solničkové, se nově o zeleň ve městě starají obvodní radnice. „Magistrát města již nemá v kompetenci údržbu zeleně. Úředníci kontrolují pouze vybraný majetek,“ řekla mluvčí.

Vedoucí odboru čistoty a zeleně, Monika Králová, uvedla, že pro centrální obvod město zajišťuje v současné době péči o zeleň a úklid v zeleni společnost AVE.

„V současné době probíhá řez keřů, odstranění drobných náletových dřevin, hrabání listí a úklid odpadků z řezaných keřů. Práce probíhají pouze v zeleni, jelikož úklid komunikací zůstal v kompetenci odboru dopravy magistrátu,“ uvedla k úklidu v centru města Králová. V Ústí nic nevydrží! Rozhodně to platí pro zastávky MHD

Zbyněk Matys ze společnosti AVE uvedl, že úklid chodníků je závislý od toho, co si odbor dopravy objedná.

„Také se podílíme na tvorbě plánu úklidu chodníků. Konečné slovo mají ale magistrátští úředníci. My uklízíme to, co si město zaplatilo,“ dodal Matys.