Lukáš: Víte o tom že na některé vyučující jsou podezření z požívání alkoholu a jiných návykových látek před vyučováním a hodláte s tím něco dělat?
Toto je nešvar školství starý spoustu let. Není mi to příjemné a nelíbí se mi to. Obcházet vyučující s alkotesterem ale nechci. Samozřejmě že extrémní případy (také jsme je měli) se řešit musí. Na druhou stranu, co studenti? Jsou také vždycky střízliví?

UJEPák: Vím, že právně byla volba rektora v pořádku. Ale i Vy jako můj uznávaný pedagog a představitel UJEPu si myslíte, že s kandidaturou Daniela Kroupy a jejím zamítnutím bylo vše v pořádku?
Pokud jde o kandidaturu dr. Kroupy. Jsem přesvědčen, že (ne)přijetí kandidatury bylo morálně špatně. Teda že měla být jeho kandidatura přijata (i když jistá liknavost podavatelů zde existovala). Tím by se asi i zlepšil mandát současného pana rektora. Jinak ale volba samotná byla korektní a v tomto okamžiku bych to viděl jako uzavřené. Dr. Kroupa se může na jaře ucházet o post děkana FF.

Martina: Co je pro vás zásadní věc, kterou chcete změnit, prosadit na PF UJEP v roce 2011?
V roce 2011 bude nejdůležitější stabilizovat fakultu vzhledem k rozpočtu z MŠMT a vzhledem ke struktuře programů. Takže brát méně nových studentů a více pracovat s těmi stávajícími.

Lucinka: Bude dál PF upředňostňovat v hodně oborech kvantitu před kvalitou? Minimálně polovina studentů UJEP nemá na vysoké škole co dělat.
Lucko, musím s Vámi (bohužel) souhlasit. Asi je těžké říci, kolik lidí má na VŠ co pohledávat, ale je jasné, že i u nás studuje spousta studentů, kteří na to prostě nemají. Nejen proto, ale i díky opatření ministerstva, bude jednoznačný tlak na snížení počtu přijímaných. A budeme doufat, že vybereme ty lepší. I když, bude zase demografický pokles a těch hlásísích se bude méně. Jsou to spojité nádoby.

Karolína: Už se vám někdy stalo, že byste vyhodil z hodiny neukázněného studenta, či studentku?
Stalo a několikrát. Ale poslední dobou vyhazuji spíše sám sebe (smích). Ne, vadí mi, když kantor přednáší nebo vede cvičení a třída se mu změní na callcentrum na pikniku.

Karel Volšanský: Ještě jste při hokejbale v brance tolik nervózní a vzteklý jako dříve, nebo jste se věkem uklidnil?
Milý pane Volšanský, jak víte, mám letos již tři osobní tresty, takže vůbec klidný nejsem.