Velice bedlivě jsem sledoval od samého začátku jeho výstavbu a porovnával ji s několikrát prezentovanými studiemi, mj. i ve vašem deníku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o lukrativní parcelu téměř v samotném centru města, jsem očekával, že stavba bude dostatečně reprezentativní a vizitkou investora. Bohužel musím jako občan vyjádřit hluboké zklamání nad estetickou úrovní stavby.

Betonové sloupy bez povrchové úpravy, na střeše viditelný betonový skelet ukrývající nejspíše technologii připomíná nedokončenou stavbu, betonové schody, svojí barevností ošklivá fasáda, kterou můžeme vidět na těch nejlevnějších obytných domech. Nikde ani náznak použití ušlechtilých materiálů (keramické obklady, kámen, sklo, nerez, teraco na schodech apod.).

Kdykoliv půjdu okolo, budu nucen se znechuceně na to dívat a pokračovat s nepříjemným pocitem dál. S pocitem, že již pokolikáté vedení města neusilovalo o zajištění architektonické soutěže a bez patřičného zájmu nechává stavět nejenom cizí investory na jeho území průměrné až odporné stavby.

Dostatečně o tom vypovídají i výsledky internetové ankety vyhlášené na podzim 2010 webem Ústí-Aussig.net. V té mohli čtenáři vybírat i nejodpornější objekt. „Vyhrála“ novostavba administrativní budovy u městského divadla, která byla nedávno dokončena a už si mezi Ústečany vysloužila přezdívku „žlutý hnus“.

Jak pojmenují občané nově vzniklý komplex? Jako občan tohoto města chci být hrdý nejenom na jeho jedinečnou polohu, ale i na kvalitní a originální architekturu. Abych nemusel zklamaně konstatovat, že město, ve kterém žiji, je v tomto ohledu mezi krajskými metropolemi na posledním místě.

Karel Punčochář

HOLÉ. Betonové sloupy jsou bez jakékoli povrchové úpravy.