Kromě farmářské tržnice, která vyrostla nově ve Všebořicích, mohou milovníci čerstvých výpěstků a výrobků od prvovýrobců využít farmářských trhů na Střekově a na Severní Terase.

První letošní farmářský trh proběhne už tuto sobotu vedle krajského soudu na Střekově. „Přihlášeno je třicet prodejců. Návštěvníci trhu se mohou těšit na domácí uzeniny, mošty nebo jablka pro uskladnění,“ řekl pořadatel trhů Pavel Joska.

„Trh začíná od osmi hodin do vyprodání zásob,“ dodal. Hned následující sobotu organizuje farmářské trhy občanské sdružení Český um - Artificium Bohemicum v centrálním parku na Severní Terase. Návštěvníci by měli najít na trzích jen zemědělce a prvovýrobce ze severních Čech.

„Farmářské trhy budeme v parku pořádat pravidelně. Chceme podpořit místní zemědělce a prvovýrobce. Na sobotu 9. dubna můžu návštěvníkům slíbit pětadvacet prodejců. Jejich počet se bude trh od trhu lišit. Bude totiž záležet na dozrávání ovoce a zeleniny. Trhy budou začínat vždy v osm hodin a budou trvat celé dopoledne, aby si návštěvníci mohli nakoupit čerstvou zeleninu přímo k obědu,“ řekl Adam Weber ze sdružení.

„Novinkou také je, že budeme farmářské trhy v Ústí nad Labem pořádat také u obchodního centra Forum ve středu města. Začínáme týden před Velikonocemi. Ústečané se mohou těšit také na ukázku staročeských řemesel,“ uvedl Weber, co občanské sdružení Český um - Artificium Bohemicum v Ústí nad Labem chystá.

Ústečané mají z větší nabídky radost. „Vždy když se v Ústí konaly farmářské trhy, zašla jsem se na ně podívat a nakoupit. Dávám přednost ovoci a zelenině od českých pěstitelů před tím podtrženým a dovezeným v marketech,“ řekla Ústečanka Eva Bečvaříková.

Nakupujete na farmářských trzích? Hlasujte!