O popularitě Tržnice Zahrady Čech svědčí fakt, že si ji loni nenechalo ujít pětatřicet tisíc návštěvníků. Ani letos by jich nemělo být méně, zvláště bude–li přát počasí.

A jeho předpověď mají pořadatelé v malíčku: „Teď se má sice trochu ochladit, ale od středy, tedy od zahájení Tržnice Zahrady Čech, mají teploty zase stoupat. A především – nehrozí prý žádné lijáky,“ informuje manažerka propagace Romana Šlechtová.

Chyťte slevu za pačesy!

Členové Českého svazu zahrádkářů, pokud do Litoměřic zamíří alespoň ve dvacetičlenné skupině, mohou využít dvacetiprocentní slevy, kterou pro ně výstaviště připravilo. Získají ji, jestliže si vstupenky předem objednají, stihnout to ale musí do úterka 5. dubna.

Co je, stejně jako všechny ostatní návštěvníky, nejspíše z vystaveného sortimentu zaujme nejvíce?

„Určitě velký výběr sadby, stejně jako široký sortiment ovocných stromků. Letos se také například zvýšil počet vystavovatelů, kteří nabízejí nejrůznější typy zahradního nábytku. A co se zahradní techniky týče, v té jsou zase v daleko větším počtu zastoupeny zahradní traktory střední třídy,“ vypočítává Romana Šlechtová.

Kdo vyhraje nádobí a koření?

Letos rovněž daleko více zaujalo i zpestření jarní Tržnice Zahrady Čech – soutěž v pečení perníčků, do níž se oproti loňsku přihlásil dvojnásobný počet účastníků. Není divu, ceny pro vítěze nejsou k zahození – reprezentují je jak sady originálního měděného nádobí, tak balíčky voňavého koření a na jaře vítané osivo.

Zkrátka ale nepřijdou ani návštěvníci, kteří hlasováním o tvůrcích nejkrásnějších perníčků rozhodnou. Z expozice perníků si odnesou nejen zajímavou velikonoční inspiraci, ale při troše štěstí v losování odevzdaných anketních lístků mohou získat předplatné časopisu Zahrádkář a další drobné pozornosti.

Fakta o Tržnici Zahrady Čech

Otevírací doba:
Od středy 6. dubna do soboty 9. dubna je areál výstaviště otevřen od 9 do 18 hodin, v neděli 10. dubna se výstaviště zavírá již v 17 hodin.

Cena vstupenek:
Dospělí 60 Kč, důchodci a studenti 40 Kč, děti 20 Kč.

Nabídka vystavovatelů:
Sortiment zahrnuje sadbu, osivo, květiny, okrasné dřeviny, cibuloviny, ovocné stromky, hnojiva a postřiky, skleníky a pařeniště, zahradní mechanizaci i zahradní nábytek, bazény. Neschází ani prodej potravin a přírodních léčiv.

Zpracovala Jitka Stuchlíková