Co musíte všechno udělat, abyste získali titul „Nejsympatičtější dvojčata Ústecka“?

Obeslat a informovat co nejvíce známých a dlouhé hodiny strávit na sociální síti facebook! To je recept na vítězství od dvojčat Adrianky a Valentýnky Špičákových, která dostala celkem 14 925 hlasů!

„Do soutěže se zapojila celá rodina. Dokonce i sousedé hlasovali. Víme, že pro nás hlasovali i lidé z ciziny,“ prozradila maminka Martina Špičáková.

Celá soutěž vycházela z charitativního kalendáře fotografií ústeckých dvojčat pro hematologicko–onkologické oddělení Masarykovy nemocnice. Adrianka a Valentýnka Špičákovy za své vítězství získaly šek v hodnotě dvou tisíc korun na profesionální focení od fotografa Petra Berounského, který nafotil kalendář zdarma.

„Výhru věnujeme sestřičkám z nemocnice. Je to takové poděkování za to, jakou vykonávají službu. Nejde nám o výhru, ale pomoci druhým,“ řekl tatínek Bronislav Špičák.

Fotograf Petr Berounský prozradil, že dvojčata se dostala do kalendáře čistě náhodou. „Nafotil jsem patnáct dvojčat a Radka Gabrielová a Alexandra Raidlová vybraly jen dvanáct dvojčat. Zapomněly na titulku a z posledních tří vybraly právě holky Špičákovy. Je to takový paradox, že se do kalendáře dostaly čistě náhodou a vyhrály,“ řekl fotograf.

Na druhém místě se umístila dvojčata Bára a Klára Hladíkových s počtem 14 676 hlasů.

„Hlasy jsme sháněly přes facebook a kamarády. O výhru jsme stály. Chtěly jsme se sestrou zkusit fotomodeling, tak bychom výhru použily na nafocení booku. Výhru ale vítězkám přejeme,“ řekla Barbora Hladíková.

Oboje dvojčata závodně tancují. Holky Špičákovy za Freedom a dívky Hladíkovy za Marverce, což se ukázalo v hlasování. Odvěcí ústečtí rivalové na tanečním parketu si to rozdali v hlasování na internetu a podporovali své členky. Výsledkem je to, že třetí Štěpán a Ondřej Čmelíkovi měli jen necelou desetinu hlasů (1 196), než právě první dvě místa.

Kalendář si může zakoupit každý, kdo chce pomoci nemocným dětem, za 400 korun v knihkupectvích Beran a kavárně Cafe In ve Foru.

ČÍSLO DNE: 110 066
Hlasování o Nejsympatičtější dvojčata Ústecka se stalo na webu usteckydenik.cz nejnavštěvovanějším článkem vůbec! Za měsíc březen ho navštívilo neuvěřitelných 110 066 uživatelů internetu.