Výmoly stále mizí jen velmi pomalu, vyfrézované úseky nikdo neopravuje. „Na Klíši už nelze vyfrézovaným úsekem ani projet, všichni to objíždí. Ve Všebořicích není kudy objíždět. O nesčetných výmolech po městě ani nemluvě,“ rozčiloval se Ústečan Josef Kalina.

Čekání na obalovny

Zatímco úsek s vyfrézovanými úseky na Klíši spravuje město, silnice I/30 ve Všebořicích je ve správě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). A mluvčí ŘSD Martina Vápeníková tvrdí, že opravy zdržují obalovny. „Všechny souvislé opravy jako škody po zimě se teprve začínají ve všech krajích rozjíždět v závislosti na rozjetých obalovnách,“ řekla doslova Vápeníková.

Podle vedoucího obalovny v Úžíně Dušana Holuba obalovny fungují už druhý měsíc. „Naše obalovna funguje od března, opravám silnic tedy nic nebrání,“ řekl Holub.

Ještě horší je to se silnicemi městskými. Jejich oprav se Ústečané zřejmě jen tak nedočkají. Podle Ivany Solničkové z ústeckého magistrátu se město na obnovu vyfrézovaných úseků chystá. Na otázku kolik kilometrů silnic v letošním roce město opravilo, dostal redaktor Deníku odpověď „několik úseků“.

„Některé úseky jsme již opravili, chystáme se obnovit vyfrézované úseky. Další opravy jsou odvislé od finančních možností města,“ uvedla Solničková.

Výběrové řízení

Jak ale uvedl starosta centrálního městského obvodu Jan Tvrdík ve středečním online rozhovoru se čtenáři, město ještě ani nevybralo firmu, která vyfrézované silnice opraví.

„Na pondělní poradě vedení města s městským obvodem nám bylo oznámeno, že výběrové řízení na zhotovitele bude ukončeno 8. dubna a poté se začne okamžitě s opravami vyfrézovaných míst,“ odpověděl starosta na dotaz jednoho z čtenářů.

Kde je nejhorší situace?
Řidiči si nejvíc stěžují na silnici na Klíši v úseku od kruhového objezdu na Hvězdě po Městský stadion. Úseky této komunikace jsou přibližně dva měsíce vyfrézované a doposud neopravené. Problémy mají motoristé často také ve Všebořicích, na silnici I/30, kterou spravuje Ředitelství silnic a dálnic.

Město zatím trvá na tom, že největší výtluky v rámci zimy již opravilo, což doposud stálo milion korun. Podle Solničkové na opravy silnic letos zbývají už jen dva miliony.

Ústecký magistrát spravuje ve městě přibližně 330 kilometrů silnic a na jejich údržbu má předběžně vyčleněné tři miliony korun. Milion z této částky už letos opravy spolkly. Správa a údržba silnic 3 657 kilometrů silnic II. a III. třídy opraví v Ústeckém kraji a předběžně plánuje za opravy silnic v letošním roce utratit 43 milionů korun.