„Techniky si nechali, ale obchodníky má O2 svoje, takže přibližně patnáct lidí dostalo výpověď,“ popisoval současnou situaci Ústečan, který si nepřál zveřejnit své jméno.

„Společnost se k nám ale špatně nezachovala, snaží se s každým domluvit na podmínkách ukončení pracovního poměru a odstupného,“ dodal dnes už bývalý zaměstnanec Losanu.

Společnost O2 transakci potvrdila. „Telefónica O2 prostřednictvím svojí dceřiné společnosti Telefónica O2 Business Solutions s.r.o. koupila část podniku od společnosti Losan internet s.r.o. Zákazníci nepocítí kromě formální změny provozovatele žádné jiné změny ve stávajících službách, které chceme do budoucna vylepšovat k jejich spokojenosti,“ uvedla Lucie Policarová z tiskového oddělení O2.

Vedení Losanu se k situaci doposud nevyjádřilo. A tak, zatímco zákazníků se transformace společnosti možná nedotkne, bývalí zaměstnanci už začínají s hledáním nového zaměstnání. Zřejmě se tak přidají k více než devíti tisícům registrovaných uchazečů o zaměstnání.

Šanci ale mají, evidenci na úřadě práce v březnu ukončilo 813 uchazečů, což je o 130 vyřazených uchazečů více než v předchozím měsíci. V průběhu března nastoupilo do nového zaměstnání 510 osob, z toho 61 lidí bylo umístěno do zaměstnání úřadem práce.

Nezaměstnanost
Míra nezaměstnanosti ke konci března byla v Ústí 13,44 %.
Oproti minulému měsíci klesla o 0,33 %.
Práci hledá 9 274 Ústečanů, tedy o 104 méně než v únoru.