Na nedostatek práce si v těchto dnech nemohou stěžovat mechanici pneuservisů. Řidiči s příchodem jara a oteplením začali přezouvat své plechové miláčky ze zimního obutí na letní.

„Na letní pneumatiky se chystám přezout auto v nejbližších dnech. Ranní teploty už neklesají tolik k nule, takže je asi nejvyšší čas,“ řekl Ústečan Petr Rejžek.

Dopravní expert Michal Procházka z Besip teamu uvedl, že řidiči by měli přezouvat pneumatiky ze zimních na letní, když denní teploty převýší v průměru sedm stupňů Celsia.

„Zimní pneumatika je konstruovaná na nízkou teplotu a nad sedm stupňů už nemá takovou přilnavost. Při jízdě se to projevuje zhoršením jízdních vlastností auta a pneumatika se zároveň více ničí,“ dodal Michal Procházka.

S oteplením zaznamenali vyšší poptávku řidičů o přezutí auta v pneuservisu Storex v Havířské ulici. „Denně přezujeme okolo sedmdesáti aut. Objednací doby jsou maximálně dva dny. Kompletní přezutí auta přijde u nás minimálně na osm set korun. Záleží na druhu disků, které majitel auta používá, a jaké závaží musí mechanik zvolit při vyvážení kola,“ řekl vedoucí Pavel Ehl.

Zvýšenou poptávku o přezutí auta ze zimních pneumatik na letní zaznamenali také v autocentru Heas.

„Zvýšená poptávka je, ale zatím je to bez front. Zákazníci se objednávají týden dopředu, než přijedou přezout. Stíháme odbavit i řidiče, kteří přijedou bez objednání. U letního přezouvání to není takový nápor jako u zimního. Řidiči využívají daleko delší doby a přezují třeba až na konci května,“ uvedl majitel autocentra Štefan Hečko.

Už máte přezuté auto? Hlasujte!