„Je to hrůza. Dala bych to tomu, kdo to zničil, k úhradě,“ řekla místní obyvatelka Dorota Tomková.

„Zajímalo by mě, komu dělá dobře vyřádit se na něčem, co slouží druhým. Už takhle je málo míst, kam se dá vyrazit s dětmi, ještě k tomu vandalové ničí dětská hřiště,“ lamentovala Eva Drobná, maminka tříletého syna.

Podle slov Moniky Králové z centrálního obvodního úřadu patří hřiště na Skřivánku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„O poničeném hřišti víme od městské policie. Hřiště leží na pozemku Úřadu pro zastupování státu, ten musí zjednat nápravu,“ řekla Králová.
Kdo ho opraví?

Ředitelka územního pracoviště úřadu v Ústí, Marie Ševelová, uvedla, že záležitost kolem poničeného hřiště šetří.

„Byli jsme se na poničené hřiště podívat. Vzhledem k tomu, že k vybavení dětského hřiště není k dispozici žádná dokumentace, úředníci zjišťují majetkoprávní vztahy, zda vybavení dětského hřiště může být ve vlastnictví České republiky,“ uvedla Ševelová. Všebořice: Další dětské hřiště je poničené

Martina Sochorová, mluvčí městské policie, prozradila, že se na vandalismus na dětských hřištích hlídky zaměřují každodenně. „Strážníci procházejí hřiště pravidelně a zaměřují se také na to, zda na nich nejsou odhozené injekční stříkačky od narkomanů,“ řekla Sochorová.

Dalším hřištěm, kde si stěžují rodiče, že slouží k jinému účelu než k vydovádění dětí, je hřiště na Klíši v ulici Šaldova.

„Na hřišti si klidně uskladní z vedlejšího domu stavební materiál. Je jim jedno, jestli si děti budou mít kde hrát. Zajímalo by mě, jestli nahlásili zábor prostranství a zda o tom úředníci vědí,“ rozčiloval se Bronislav Špičák. Krásné Březno: Vandalové poničili dětské hřiště

„Jde o soukromý pozemek, takže nám stavebník zábor prostranství hlásit nemusel. Hřiště jen udržujeme,“ řekla Monika Králová z obvodního úřadu město.