„Já se tam bojím jít,“ huhlala jedna ze slečen své kamarádce před vchodem do ústecké kavárny Pause Café. V tajuplném očekávání ve stínu šikmého kostela posedávalo i několik dospělých. Jejich rodiče.

Probíhal tam totiž casting k soutěži Teen Topmodel 2011. Cílem soutěže je najít dívky ve věku od 14 do 19 let a nastartovat jejich kariéru ve světě modelingu.

Dvacítka dívek byla sice vystrašena, ale přesto dívky z Ústeckého kraje v Ústí bodovaly. Do semifinále jich postoupilo šest. Liberecké dívky v sobotu odpoledne v castingu propadly. Na semifinále pojede jenom jedna.

„Dívky v Ústí byly úspěšnější než v Liberci, celkově byly lepší. Nejen, že byly vyšší a štíhlejší, ale celkově byly lépe připraveny,“ uvedla Karolína Kůrková, světová topmodelka, která vedla ústecký casting. Soutěž má mezinárodní podporu, probíhá ve spolupráci s agenturou IMG, která zastupuje supermodelky jako Heidi Klum nebo Gisele Bündchen.

„Pokud některá dívka uspěje ve finále, bude to znamenat, že v prvních letech zažije především dřinu,“ zdůraznila Kůrková.

Cílevědomá Simona Millerová přijela na casting z Mostu
Být modelkou je můj sen

Ústí nad Labem – Byla první, se kterou tříčlenná porota hovořila. Do ústecké kavárny přijela z Mostu. Simona Millerová zkusila štěstí a postoupila do semifinále.

Co pro vás dnešní casting znamenal?
Je to odmalička můj sen. Chtěla jsem zkusit štěstí, uvidím, zda budu mít šanci.

S kým jste na soutěž do Ústí přijela?
V doprovodu babičky a kamarádky. Držely mi palce.

Rodiče vám také drží palce na vaší cestě do světa modelek?
Otec s tím, že se přihlásím do soutěže, souhlasil a držel mi palce hned. Maminka s trochou váhání, ale nakonec souhlasila.

Na které jste dnes škole?
V Mostě chodím do 14. základní školy. Uvidím, jestli tady budu mít štěstí, a o prázdninách budu mít šanci se skutečně zabývat modelingem.

PORTRÉTY KRÁSEK. Budoucím modelkám se v kavárně  ve Foru dělali také fotodetaily obličeje a měřily míry.