Například je nyní na prodej rozlehlá historická budova, která leží naproti hlavnímu nádraží na rohu vlevo. Během dubna se z ní pracovníci ČD stěhovali do objektu ve Vojtěšské ulici.
Kromě toho na hlavním nádraží dráhy prodávají i objekt bývalé vodárny. Na první pohled vypadá poněkud romanticky. Vyšší podlaží budovy je přístupné pouze ze vchodu na nástupišti č.1, přístup z ulice je tedy pouze výpravní budovou a dále po nástupišti č. 1. Nikdo to nechtěl říci oficiálně, ale železničáři nechápou, proč se stavba prodává.
„Objekt sice nevyužíváme, je ale součástí nádraží a představuje cennou prostorovou rezervu přímo na nádraží pro případný další rozvoj ústeckého železničního uzlu,“ myslí si jeden ze železničářů, který nechtěl být jmenován. Deník ale jeho jméno zná.
ČD také prodávají na Střekově několik obytných domů a administrativní budovu, na které je dnes nápis Sorbi. Jde o třípodlažní objekt s pozemky.
Také nabízejí nádražní budovu v Trmicích. Do objektu je zavedena vodovodní a kanalizační přípojka a septik. Objekt je zatížen věcným břemenem na využití dopravní kanceláře pro potřeby obsluhy dráhy.
Ani nádraží Ústí – sever nezůstane v rukou drah a je k prodeji. Stav má být velmi dobrý, budova není zatížena žádným břemenem, takže tam je možné udělat cokoliv, od hambince po asijskou tržnici. Problém je jenom jeden. Je potřeba tam neustále mít někoho s brokovnicí kvůli některým, ne příliš přizpůsobivým občanům, kteří se rojí kolem.
To ovšem ještě není vše. Můžete si koupit i střekovskou vodárnu, nebo strážní domek v železniční stanici Malé Chvojno. Podobných objektů je více, včetně různých skladů apod.
„Do prodeje jdou sklady, dílny, administrativní budovy, nocležny, budovy, které sloužily jako sociální zařízení pro zaměstnance a jsou nepoužívané, opuštěné provozní areály,“ dodal mluvčí drah Petr Šťáhlavský.
„Díky snižování administrativních pracovníků a centralizaci našich složek do vybraných nemovitostí potřebujeme méně administrativních objektů. Výnos z prodeje plánujeme využít při opravě výpravních budov v regionu, prioritně při rekonstrukci ústeckého hlavního nádraží,“ doplnil Šťáhlavský.