Ve čtvrtek jim totiž komise Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) neudělila profesionální licenci, která je potřeba k účasti v první a druhé lize. Do konce května se mohou ještě odvolat.

„S neudělením licence jsme počítali vzhledem k situaci na našem stadionu,“ uvedl Stanislav Pelc, sportovní manažer FK Ústí. Zároveň dodal, že jeho tým stále hraje ještě o záchranu.

Momentálně je však v I. lize čtyři kola před koncem poslední s osmnácti body. Na nesestupovou příčku jim chybí body čtyři. „Pokud se zachráníme, požádáme o možnost hrát další rok v Teplicích,“ dodal Pelc. „Poslali jsme do Prahy materiály a v případě sestupu se bude 18. května jednat o druholigových stadiónech. Dojde k jejich posouzení a komise rozhodne do 25. května.“

Šéf klubu Jiří Dušek připustil, že jeho klub bude řešit odvolání. „V každém případě v pátek přijede buď předseda, nebo místopředseda fotbalového svazu s panem Voženílkem, který má na starosti kontroly stadionů. Budou jednat v jedenáct hodin s primátorem Vítem Mandíkem,“ uvedl Dušek.

Největším problémem Ústí je právě nevyhovující stadion. Aby letos mohla Arma hrát první ligu, musela si pronajmout na své domácí zápasy stadion v Teplicích. Mandík nedávno slíbil, že město zažádá stát o dotaci na rekonstrukci stadionu. Stále se tak ale nestalo.

Podle Jana Řeřichy, investičního náměstka ústeckého primátora, město Ústí připravuje podání žádosti o dotaci na podzim. „Přesný termín prozatím nemáme,“ dodal Řeřicha.

Samotní hráči se o situaci kolem klubu zajímají, ale nemohou ji ovlivnit. „Soustředíme se na boj o udržení v lize, ale nemůžeme tvrdit, že nesledujeme licenční řízení. Naším hlavním úkolem je ale nyní porazit Příbram,“ uvedl kapitán Ústí Lukáš Dvořák.